مصرف قرص ضد بارداری از سرطان تخمدان جلوگیری می کند

مصرف قرص ضد بارداری از سرطان تخمدان جلوگیری می کند

مصرف قرص ضد بارداری باعث کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان تخمدان می شود

%d9%82%d8%b1%d8%b5-%d8%b6%d8%af%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

تاثیرات مثبت قرص ضد بارداری بر سرطان تخمدان

سرطان تخمدان به لاتین Ovarian cancer نوعی از سرطان است که از تخمدان شروع می‌ شود. این بیماری منجر به ایجاد سلول‌ های غیرعادی می‌شود که توانایی حمله یا گسترش به دیگر بخش‌ های بدن را دارند. ممکن است در آغاز این فرایند علائم مبهم و یا غیرآشکار باشند، اما با پیشرفت سرطان احتمال بروز علائم بیشتر شود.

علائم می‌توانند شامل نفخ، درد لگن، تورم شکم، و دیگر علائم باشند. بررسی داده های سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که نرخ مرگ ناشی از سرطان تخمدان بین سال های 2002 تا 2012 در ایالات متحده 16 درصد و در کانادا 8 درصد کاهش داشته است. در اتحادیه اروپا، نرخ مرگ ناشی از سرطان تخمدان 10 درصد کاهش یافته است. اگرچه در برخی از کشورها این میزان اُفت بسیار بیشتر بوده است.

به عنوان مثال در بریتانیا 22 درصد کاهش و در دانمارک و سوئد 24 درصد کاهش مرگ ناشی از سرطان تخمدان مشاهده شده است. در استرالیا و نیوزیلند هم در حدود 12 درصد کاهش مرگ ناشی از سرطان تخمدان اعلام شده است. در ژاپن نرخ مرگ ناشی از سرطان 2 درصد بوده است.

به گفته محققان در ژاپن کمترین میزان مصرف قرص های ضدبارداری وجود دارد. پیش بینی می شود کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان تخمدان تا سال 2020 در ایالات متحده آمریکا تا 15 درصد، و در اتحادیه اروپا و ژاپن تا 10 درصد کاهش یابد. به گفته دکتر کارلو لا وچیا، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه میلان ایتالیا، هنوز کاملا مشخص نیست که مصرف قرص ضدبارداری علت اصلی کاهش نرخ مرگ و میر باشد. به گفته وی، سایر عوامل از جمله کاهش استفاده از هورمون درمانی به منظور کنترل علائم یائسگی و تشخیص بهتر و درمان به موقع سرطان تخمدان نیز در این زمینه نقش دارند.

کاهش مرگ و میر افرادی که دچار سرطان تخمدان هستند و قرص ضد بارداری مصرف می کنند

همچنین می توانید ببنید:

درباره ی سالار سیفی زاده

او علاقه شدیدی به رسانه های اجتماعی و فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات دارد و سرگرمی اش ایجاد مطالب بکر و جدید در حوزه اینترنت جهانی می باشد.دنبال کردن تحولات دنیای فناوری و مطالب آموزشی از عمده ترین سرگرمی های وی محسوب میشود و فصل مشترک نویسندگی با دنیای اطلاعات را در حوزه فناوری جستجو میکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما