سیگار کشیدن باعث ریزش موهایتان

سیگار کشیدن باعث ریزش موهایتان

سیگار نکشید تا موهایتان نریزید

Zwei_zigaretten

سیگار چگونه موجب ریزش مو می گردد؟

موهای سر انسان به دو گروه تقسیم می شود یکی موی مقاوم و دیگری موی نامقاوم موهایی که مقاوم نیستند معمولا در بخش جلو بالا و میانی سر واقع شده اند که بدلیل داشتن گیرنده حساس به تستوسترون یا همان هورمون مردانه تحت تأثیر این هورمون قرار می گیرند خصوصا بعد از سن بلوغ که میزان این هورمون در خون افزایش می یابد عموما ریزش مو شروع می شود.موهای مقاوم که معمولا در پشت و اطراف سر هستند این گیرنده را ندارند و در نتیجه تحت تأثیر هورمون مردانه قرار نمی گیرند. به همین دلیل این موها هیچگاه نمی ریزند و از آنها در عمل جراحی پیوند مو استفاده می کنند.

عوامل بسیاری در ریزش مو سهیم هستند اما یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل ریزش مو سیگار است. برطیق گفته محققان مصرف 20 نخ سیگار در روز خطر ریزش مو و طاسی را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. سیگار کشیدن، یک سری از مسایل زیبایی را تحت تأثیر خود قرار می دهد مانند پیری و تیرگی پوست سفید شدن مو زرد شدن و پوسیدگی دندانها.

سیگار چگونه موجب ریزش مو می گردد؟

1- سیگار، فعالیت های هورمونی را بهم ریخته و باعث کاهش تولید هورمون استروژن می شود.

2- یک سری رادیکال های آزاد توسط سیگار تولید می شوند که این رادیکال های آزاد در ایجاد التهاب ناحیه اطراف فولیکول مو مؤثر هستند.

3- سیگار تعادل آنزیمی مؤثر در بازسازی بافت مو را بهم می ریزد و در واقع، باعث عدم تعادل آنزیمی آن می شود و در نتیجه، بر روند رشد مو اثر بدی به جا می گذارد.

4- سیگار دارای مواد سمی است که این مواد سمی به ماده ژنتیکی فولیکول مو آسیب می رسانند و آن را تخریب می کنند.

5- سیگار بر مویرگ های تغذیه کننده فولیکول مو اثر مخرب داشته و باعث ریزش مو می گردد.

برای داشتن موهای سالم و برای جلوگیری از ریزش موهایتان سیگار را ترک کنید.

همچنین می توانید ببنید:

درباره ی سالار سیفی زاده

او علاقه شدیدی به رسانه های اجتماعی و فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات دارد و سرگرمی اش ایجاد مطالب بکر و جدید در حوزه اینترنت جهانی می باشد.دنبال کردن تحولات دنیای فناوری و مطالب آموزشی از عمده ترین سرگرمی های وی محسوب میشود و فصل مشترک نویسندگی با دنیای اطلاعات را در حوزه فناوری جستجو میکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما