لنز هوشمند گوگل با قابلیت جاگذاری در چشم

لنز هوشمند گوگل با قابلیت جاگذاری در چشم

لنز گوگل با قابلیت تزریق در چشم

لنز هوشمند گوگل با قابلیت تزریق در چشم

گوگل پتنت لنز هوشمند را به ثبت رسانیده که می توان آن را در چشم تزریق کرد.
به نظر می رسد که گوگل گلس سنگین تر از آن باشد که بتوان نسخه اصلی آن را با موفقیت به سرانجام رساند اما این غول فناوری راهی برای وارد شدن به چشم های شما خواهد یافت. بنا بر گزارشی که از ثبت پتنت به دست رسیده این شرکت به روشی دست یافته که می تواند وسیله ای را مستقیما به کره ی چشم تزریق کند.
قرار است این وسیله جایگزین لنز طبیعی چشم باشد این وسیله در یک محلول که قابلیت انجماد و اتصال به کپسول لنز را دارد تزریق می شود. وسیله ی داخل چشمی به منظور رفع ایراد ضعیفی چشم ساخته شده و بسیار فراتر از لنزهای طبی دائمی و جراحی چشم عمل می کند. به گزارش فوربز، وسیله ی لنز هوشمند گوگل از لنزهای الکترونیک حافظه ی ذخیره سازی، سنسور، یک باطری و مولفه های رادیویی تشکیل شده که به منظور برقراری ارتباط با دستگاه خارجی دیگر و مجهز به قدرت پردازشی مجزا، در آن قرار گرفته است. باطری داخلی آن که به نظر می رسد داخل کره ی چشم شما قرار خواهد گرفت، انرژی را از وسیله ای که با نام “آنتن برداشت انرژی” شناخته می شود، جذب می کند.
کمپانی گوگل از سال ۲۰۱۴ روی کره ی چشم متمرکز شده است. پتنتی که در آن زمان ثبت شد شامل لنز هوشمند مجهز به نوعی تراشه ی وایرلس بود که توانایی کنترل سطح گلوکز را داشت. این پتنت زمانی به واقعیت نزدیک تر شد که گوگل با کمپانی سلامتی نوارتیس همکاری کرد؛ این همکاری برای کمک به روند توسعه ی تکنولوژی مورد نظر بود.
سونی نیز یکی دیگر از شرکت هایی ست که با لنز هوشمند مجهز به دوربین، قابلیت زوم و کنترل دیافراگم پا به این عرصه گذاشته است.

همچنین می توانید ببنید:

درباره ی سالار سیفی زاده

او علاقه شدیدی به رسانه های اجتماعی و فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات دارد و سرگرمی اش ایجاد مطالب بکر و جدید در حوزه اینترنت جهانی می باشد.دنبال کردن تحولات دنیای فناوری و مطالب آموزشی از عمده ترین سرگرمی های وی محسوب میشود و فصل مشترک نویسندگی با دنیای اطلاعات را در حوزه فناوری جستجو میکند.

یک دیدگاه

  1. Very great post. thank you!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما