عملیات اجرایی علاج‌بخشی سد بیدواز اسفراین بزودی آغاز می‌شود

عملیات اجرایی علاج‌بخشی سد بیدواز اسفراین بزودی آغاز می‌شود

نماینده مردم اسفراین در مجلس:
عملیات اجرایی علاج‌بخشی سد بیدواز اسفراین بزودی آغاز می‌شود
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: با اختصاص 10 میلیارد تومان اعتبار عملیات اجرایی علاج بخش سد بیدواز اسفراین بزودی آغاز می‌شود.

 

هادی قوامی امشب در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا به ویژه شهید صارمی و با تبریک روز خبرنگار بیان داشت: روز خبرنگار یادآور زحمات انسان‌های شریف و فرهیخته‌ای است که به مدد قلم‌های پاکشان به عنوان چشم بیدار جامعه بیرق بیداری و آگاهی را بدست گرفته‌اند و موجبات تهذیب ، تعالی ، پیشرفت و توسعه جامعه را بیش از پیش فراهم می‌کنند.

وی گفت: خبرنگاران با اطلاع رسانی به موقع و انعکاس مشکلات جامعه زمینه رفع سریع‌تر موانع را توسط مسوولان فراهم می‌کنند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: خبرنگاران در خط مقدم دفاع از ارزش‌های اسلامی قرار دارند و رسالت خطیری بر عهده دارند که جرات، شجاعت و شهامت لازمه خبرنگاری است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه از آغاز عملیات اجرایی علاج بخشی سد بیدواز اسفراین خبر داد و افزود: در سد بیدواز اسفراین طی سال‌های اخیر مشکلاتی در نفوذ آب ایجاد شده که نگرانی‌های برای مردم این منطقه ایجاد کرده است که با پیگیری های انجام گرفته در گام اول مبلغ 10 میلیارد تومان اعتبار از محل ماده 10 اختصاص یافته که به زودی عملیات علاج بخشی آن آغاز می‌شود.

وی بیان داشت: با پیش بینی صورت گرفته تا سقف 30 میلیارد تومان برای علاج بخشی اختصاص خواهد یافت که با اجرای آن نگرانی مردم شهرستان در این حوزه برطرف می‌شود.

قوامی درباره پیگیری‌ها در خصوص مشکلات آب شرب روستایی هم گفت: با احداث زیر ساخت های مناسب و اجرای تصفیه خانه کامل شهرستان در آینده 114 روستای این شهرستان از آب شرب تصفیه شده سد بیدواز استفاده می‌کنند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در ادامه از تسویه حساب 1470یک هزار و 470 خانوار کشاورز پایین دست سد بیدواز خبر داد و اظهار کرد: با بهره برداری از سد بیدواز اسفراین و آغاز خط یک و دو شبکه اصلی که بایستی کشاورزان منطقه در آن مشارکت می‌داشتند به دلیل خشکسالی‌های پی در پی کشاورزان این منطقه نتوانسته بودند بدهی خود را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: در این راستا با پیگیری‌های انجام شده مبلغ دو میلیارد و 700 میلیون تومان از محل ماده 10 به یک هزار و 470 کشاورز این شهرستان اختصاص یافت که از این رو آنها توانستند با بانک کشاورزی بدهی خود را تسویه کنند.

این نشست که به مناسبت روز خبرنگار تشکیل شده بود با اهدا لوح تقدیر و هدایای از زحمات فعالان عرصه خبر شهرستان اسفراین تجلیل به عمل آمد.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما