عکس های دیدنی و بیوگرافی ماریا شاراپووا

عکس های دیدنی و بیوگرافی ماریا شاراپووا

زیبایی و جذابیت شاراپووا باعث جلب توجه مردم و شرکت های تجاری نظیر نایک و تیفانی اند کو شده است.

ماریا شاراپووا(Maria Sharapova) طی مدت ورزش حرفه ای خود افتخارات بسیاری کسب کرده است که شامل قهرمانی مسابقات آزاد فرانسه در سال های 2012 و 2014 و کسب مدال نقره المپیک 2012 در مسابقات تک نفره زنان می شود.

بیوگرافی ماریا شاراپووا

ماریا شاراپووا در 19 آوریل 1987 در نیاگان در روسیه به دنیا آمد. شاراپووا هنگامی که کودک بود تنیس را شروع کرد و در سن 9 سالگی به همراه پدرش به فلوریدا رفت، در آنجا او در یک آکادمی تنیس ثبت نام کرد. او بازی تنیس را در سنین پایین شروع کرد و تا 14 سالگی به سطح حرفه ای رسید. شاراپووا در سال 2004 پس از پیروزی در مقابل سرنا ویلیامز(Serena Williams)، قهرمانی ویمبلدون را از آن خود کرد و بعد از آن مسابقات آزاد استرالیا و آمریکا را نیز با قهرمانی پشت سر گذاشت. در سال 2012 او در مسابقات آزاد فرانسه قهرمان شد و به دهمین زنی تبدیل شد که گراند اسلم ها را تکمیل کرد. در تابستان 2012 در بازی های المپیک، مدال نقره بازی های تک نفره را از آن خود کرد؛ در این رقابت ها سرنا ویلیامز آمریکایی به قهرمانی رسید.

ماریا شاراپووا
ماریا شاراپووا

 

حرفه ای شدن

شاراپووا در سن 14 سالگی به بازیکنی حرفه ای تبدیل شد و نخستین پیروزی خود را در انجمن زنان تنیس و در مسابقات آزاد ژاپن در سال 2003 کسب کرد. موفقیت های او در سال بعد هم تکرار شد و او به عنوان نخستین زن روس توانست به عنوان قهرمانی ویمبلدون دست یابد. در پایان سال 2004 او قهرمانی انجمن زنان تنیسور را نیز به افتخارات خود اضافه کرد. در سال 2006 او عنوان چهارمین زن تنیسور برتر جهان را از آن خود ساخت و در همان سال به قهرمانی مسابقات آزاد آمریکا دست یافت.

ماریا شاراپووا
ماریا شاراپووا

 

دستاوردهای ورزشی

در سال 2007، جراحت در ناحیه شانه مشکلاتی را برای او به وجود آورد و یک سری از شکست ها را برایش با خود به همراه آورد اما در پایان او هنوز در میان 5 زن برتر تنیسور دنیا قرار داشت. آسیب دیدگی ناحیه شانه در سال 2008 نیز ادامه داشت و او را بیشتر به حاشیه راند. در سال 2009، جراحی روی شانه او انجام شد و پس از یک سال توانبخشی او توانست به میادین مسابقه بازگردد. سال 2011 را در شرایطی به پایان رساند که عنوان چهارمی جهان را برای خود به ثبت رسانده بود. این نخستین بار از سال 2007 به بعد بود که او از عنوان پنجم بالاتر می آمد.

در ژوئن 2012 شاراپووا، سارا ارانی(Sara Errani) را در مسابقات آزاد فرانسه شکست داد و با رسیدن به قهرمانی در تمام تورنمنت های شاخص، به دهمین زنی تبدیل شد که توانسته بود گراند اسلم ها را در حرفه خود تکمیل کند.

ماریا شاراپووا
ماریا شاراپووا

 

قهرمانی ماریا شاراپووا در مسابقات آزاد فرانسه

در بازی های المپیک 2012، شاراپووا مدال نقره بازی های انفرادی زنان را به دست آورد. شاراپووا در همان سال در مسابقات آزاد فرانسه برای بار دوم با ویلیامز رو به رو شد. این بار نیز در فینال از او شکست خورد. در ماه ژوئن نیز عملکرد کمتر قابل توجهی به نمایش گذاشت و در مسابقات ویمبلدون تنها توانست تا دور دوم بالا بیاید.

در ژوئن 2014 شاراپوا بار دیگر روند پیروزی های خود را از سر گرفت و در مسابقات آزاد فرانسه با شکست سیمونا هالپ(Simona Halep) به قهرمانی رسید. در سال 2015 پس از اینکه در مسابقات آزاد استرالیا تا فینال پیش رفت، در مسابقات آزاد فرانسه تا دور چهارم بالا آمد و این شرایط زودترین خروج او از مسابقات از سال 2010 به بعد به شمار می آمد.

زندگی شخصی

زیبایی و جذابیت شاراپووا باعث جلب توجه مردم و شرکت های تجاری نظیر نایک(Nike) و تیفانی اند کو(Tiffany & Co) شد. شاراپووا رابطه خود را در سال 2010 با ساشا ووجاچیچ(Sasha Vujacic) بسکتبالیست حرفه ای اهل اسلوونی شروع کرد. پس از یک سال، این زوج در اکتبر 2010 نامزدی خود را اعلام کردند. در مسابقات آزاد آمریکا در سال 2012 در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از مسابقه، او اعلام کرد که نامزدی اش را با ووجاچیچ به هم زده و به رابطه اش با او پایان داده است.

mariasharapovaphoto
ماریا شاراپووا

 

زیبایی و جذابیت شاراپووا

ماریا شاراپووا
ماریا شاراپووا

کنفرانس مطبوعاتی شاراپووا 

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

behnosh-tabatabaei06

جدایی مهدی پاکدل و همسرش بهنوش طباطبایی

جدایی مهدی پاکدل و همسرش بهنوش طباطبایی جدایی بهنوش طباطبایی از همسرش مهدی پاکدل جدیدا خبر ...

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما