22 عنوان از 184 مقاله بین‎ المللی حوزه اشتغال از استان گلستان است

22 عنوان از 184 مقاله بین‎ المللی حوزه اشتغال از استان گلستان است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای گلستان:
22 عنوان از 184 مقاله بین‎المللی حوزه اشتغال از گلستان است
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای گلستان با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش و ارتقاء سطح مهارت‎آموزی گفت: 22 عنوان از 184 عنوان مقاله پذیرفته شده بین‎المللی حوزه اشتغال از گلستان است.

ابوالفضل تیرانداز عصر امروز در آئین افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه‎ای «مایا» که در شهرستان آق‎قلا برگزار شد، اظهار کرد: استان گلستان 12 درصد از مقالات بین‎المللی در حوزه اشتغال را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه حضور موثر در عرصه‎های ملی و بین‎المللی یکی از راه‎های تحول است از تلاش یک جوان روستایی برای حضور در مسابقات بین‎المللی برزیل خبر داد و تصریح کرد: یک جوان گلستانی از روستای «پنج‎پیکر» بندرترکمن موفق شد در رشته جوشکاری پس از کسب رتبه در سطح ملی به مسابقات بین‎المللی 2015 برزیل راه یابد.

اقشار آسیب‎پذیر و در معرض آسیب جامعه از لحاظ شغلی توانمند می‎شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای گلستان با تاکید بر اینکه مهارت‎آموزی یک اصل در توسعه جامعه محسوب می‎شود، افزود: تحول، نوسازی، بهسازی آموزش‎های فنی و حرفه‎ای از اولویت‎های مهم و قابل‌پیگیری است.

تیرانداز با اشاره به توسعه آموزش‎های فنی و حرفه‎ای در استان گفت: مجموعه مراکز و آموزشگاه‎های فنی و حرفه‎ای ذیل سند استانی خرد و سند برنامه‎های تحول مهارت سازمان فنی و حرفه‎ای اقداماتی در سال گذشته و ابتدای سال جاری به انجام رساندند که این سند مشتمل بر 23 فصل است.

وی توانمندسازی شغلی اقشار آسیب‎پذیر، در معرض آسیب و آسیب‎دیدگان اجتماعی را از اقدامات مهم در سند استانی ذکر کرد و بیان داشت: هماهنگی و اجرای این برنامه‎ها با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، اداره زندان‎ها و اقدامات تامینی برای اجرای آموزش‎های بازارمحور در زندان و ایجاد درآمد برای افراد، معلولان و خانواده زندانیان صورت گرفت.

خانواده‎ها توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اقتصادی را جدی بگیرند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای گلستان بر لزوم توجه هر چه بیشتر به حوزه اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی طراحی چارچوبی که بتواند با حفظ اصول، توسعه متوازن، حرکت رو به جلو داشته باشد.

تیرانداز بیان داشت: زیربنای اجرایی برخی از حوزه‎های اقتصاد مقاومتی مستقیما با آموزش‎های مهارتی در هم تنیده شده است، در اقتصاد مقاومتی، توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی و فرهنگ اقتصادی باید به صورت جدی در خانواده‎ها رعایت شود.

وی تاکید کرد: تا زمانی که باور، عقیده، فرهنگ و نگرش مردم تغییر پیدا نکند نمی‎توان اقتصاد مقاومتی را در این جامعه و خانواده نهادینه و فرهنگسازی کرد.

 

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما