یادواره شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد

یادواره شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد

با حضور جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین

یادواره شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد

یادواره شهدای پنجم مرداد اراک به همت و با حضور بسیج کارگری کارخانجات آلومینیوم، واگن پارس و آذر‌آب و با حضور سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولان استان و بسیجیان در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امشب در این یادواره که به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهدای پنجم مرداد و سالروز عملیات مرصاد برگزار شد، گفت: فرهنگ جهاد و شهادت رمز اقتدار ایران و برگرفته از مکتب امام حسین (ع) است.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی با بیان اینکه گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با برگزاری یادواره‌های شهدا محقق می‌شود، اظهار داشت: رژیم بعث عراق در روز پنجم مرداد سال 1365 اقدام به بمباران هوایی صنایع اراک کرد که در این حادثه تعدادی از کارکنان شرکت واگن پارس، آلومینیوم و شرکت آذرآب اراک شهید شدند.

وی عظمت و قدرت ایران را برگرفته از فرهنگ جهاد و شهادت دانست و تصریح کرد: انسانی که در راه خداوند جهاد می‌کند و در این راه شهید می‌شود در نزد خداوند از جایگاه بالایی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه با گرامیداشت سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و نقش آفرینی رزمندگان دلاور بیان کرد: عملیات مرصاد درس عبرتی برای منافقین کور‌دل و نشان‌دهنده رشادت‌ها، شجاعت و شهامت جوانان در حفظ انقلاب و نظام اسلامی است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: جوانان ایران در برابر توطئه‌های دشمنان همواره ایستاده‌اند و امروز نیز اگر صهیونیست و دشمنان ایران به هوس توطئه علیه ایران بیفتند نیروهای مقاومت و جهاد ایران با جان‌فشانی در برابر این ظالمان دیوصفت ایستادگی کرده و آنها را نابود می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز اقامه اولین نماز جمعه اشاره کرد و افزود: 5 مرداد ماه سال 1358، اولین نماز جمعه به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی به دستور رهبر کبیر انقلاب در دانشگاه تهران اقامه شد و بعد از آن در سراسر شهرهای کشور این فریضه سیاسی و دینی هر جمعه برپا می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی برپایی نماز جمعه  را نماد عزت، وحدت و همدلی مسلمانان عنوان کرد و با گرامیداشت یاد شهدای محراب بیان کرد: نماز جمعه مکان عمومی و تأثیر‌گذار در جامعه است.

وی با بیان اینکه  به برکت انقلاب اسلامی در 850 نقطه کشور نماز جمعه برگزار می‌شود، اظهار کرد: در 30 نقطه استان مرکزی نیز هر جمعه با حضور مشتاقان نماز جمعه برپا می‌شود.

گفتنی است برگزاری نمایشگاه عکس شهدا، پخش کلیپ، مداحی و بیان خاطره‌گویی از زبان فرماندهان از برنامه‌های جانبی این یادواره بود.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما