افزودن بیش از 1500 نفر به زنجیره اشتغال و تولید جنوب کرمان

افزودن بیش از 1500 نفر به زنجیره اشتغال و تولید جنوب کرمان

طی یک سال گذشته صورت گرفت
افزودن 1500 نفر به زنجیره اشتغال و تولید جنوب کرمان
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور فرابخشی گفت: طی یک سال گذشته یک هزار و 500 نفر به زنجیره اشتغال و تولید در جنوب کرمان افزوده شده است.

 

بهروز ریاحی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‎های صنعتی و معدنی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جنوب استان کرمان با ظرفیت‎های کشاورزی، صنعتی و معدنی به عنوان یکی از قطب‎های توسعه آینده کشور در بخش صنعتی، معدنی و صنایع فرآوری کشاورزی مطرح است.

وی بیان داشت: طی یک سال گذشته با استقرار سازمان صنعت، معدن و تجارت در جنوب کرمان این سازمان از سازمان‎های برتر کشور در تمام شاخص‎های وزارتخانه بوده است.

ریاحی با اشاره به رشد 205 درصدی صدور جوازهای تأسیس واحدهای صنعتی توسط این سازمان در یک سال گذشته نسبت به قبل از استقلال تصریح کرد: طی مدت مذکور یک هزار و 500 نفر به زنجیره اشتغال و تولید در جنوب کرمان افزوده شده است.
دبیر شورای عالی معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در حوزه مواد معدنی در جنوب کرمان وجود دارد، گفت: معدن تیتانیوم کهنوج که مدت 10 سال در رکود به سر می‎برد در حال حاضر مراحل پایانی آغاز مجدد فعالیت را سپری می‎کند.

وی افزود: این معدن در هفته دولت با زمینه‎سازی اشتغال 300 نفر به صورت مستقیم و بیش از یک هزار نفر به صورت غیر‌مستقیم به بهره‎برداری می‎رسد.

ریاحی با اشاره به وجود معدن سنگ آهن در بخش ساردوئیه جیرفت عنوان کرد: این معدن با ذخیره 1.5 میلیون تن سنگ آهن از ظرفیت‎های خوب معدنی جنوب استان است که با توجه به ذخایر پیش‎بینی شده، قابل افزایش است.

مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور فرابخشی گفت: امیدواریم با رفع مشکل معادن بحرآسمان در جیرفت و بلوکه شدن ظرفیت این معادن توسط محیط زیست به زودی شاهد ایجاد ظرفیت اشتغال این معادن در توسعه جنوب استان باشیم.
وی بیان داشت: با توجه به استقرار سازمان صنعت، معدن و تجارت در جنوب استان کرمان به زودی زمینه استقرار بانک صنعت و معدن، نظام مهندسی معدن، خانه معدن و نمایندگی زمین‎شناسی در جیرفت فراهم می‎شود.

همچنین در حاشیه بازدید ریاحی از روند احداث پایانه صادراتی جیرفت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اظهار داشت: در این پایانه صادراتی برای شش محصول استراتژیک کشاورزی مراحل سورتینگ، نگهداری و صادرات انجام می‎گیرد.

محمود اسکندری‎نسب تصریح کرد: این پایانه با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‎گذاری 400 میلیارد ریالی در زمینی به مساحت پنج هکتار در دست احداث است که با بهره‎برداری از آن کمک قابل توجهی به کشاورزی منطقه جنوب کرمان می‎شود.

مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور فرابخشی به همراه کارشناسان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بازدید از چند طرح صنعتی که دارای مشکل سرمایه در گردش بودند، بازدید به عمل آورد و برای رفع مشکل آن‎ها قول پیگیری داد.

وی همچنین از روند احداث پایانه صادراتی جیرفت در محل شهرک صنعتی شماره دو جیرفت بازدید کرد.

سازمان صنعت و معدن جنوب استان کرمان به صورت مستقل از مرکز استان به هفت شهرستان جنوبی خدمات‎رسانی می‎کند.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

chek01

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران مبلغ چک پول چند ...

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما