معرفی ظریف و جان کری برای جایزه صلح نوبل تکذیب شد

معرفی ظریف و جان کری برای جایزه صلح نوبل تکذیب شد

معرفی ظریف و کری برای جایزه صلح نوبل تکذیب شد

معرفی ظریف و کری برای جایزه صلح نوبل تکذیب شد
معرفی ظریف و کری برای جایزه صلح نوبل تکذیب شد
موسسه تحقیقات صلح بین‌الملل استکهلم امروز چهارشنبه گزارش رسانه‌های خبری در خصوص اقدام این موسسه در معرفی وزرای خارجه آمریکا و ایران برای جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۱۶ میلادی را تکذیب کرد.
به گزارش مشرق، یکی از مقام های موسسه تحقیقات صلح بین الملل در مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس تصریح کرد: معرفی جان کری وزیر خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، نظر شخصی یکی از اعضای این موسسه بوده و موسسه تحقیقات صلح بین الملل هیچ تصمیم رسمی در این خصوص نداشته است.

طارق رئوف مدیر برنامه خلع سلاح و منع اشاعه اسلحه در موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم پیش از این در سخنانی گفته بود که توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی مهمترین توافق هسته ای چند جانبه طی دهه های اخیر به شمار می رود و می توان آن را با پیمان جامع منع آزمایش 1996 میلادی موسوم به سی تی بی تی مقایسه کرد.

وی در ادامه افزود: این توافقنامه می تواند مسیر لازم برای اعظای جایزه صلح نوبل در سال 2016 میلادی به جان کری وزیر خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران را هموار کند.

276 کاندیدا از جمله 49 سازمان برای جایزه صلح نوبل در سال 2015 میلادی وجود دارند. رکورد قبلی سال 2014 میلادی با 278 کاندیدا ثبت شده بود. برنده این جایزه اوایل اکتبر معرفی خواهد شد. جایزه صلح نوبل امسال در مراسمی که 10 دسامبر در شهر اسلو برگزار می شود، به برنده اعطا خواهد شد. ارزش این جایزه 8 میلیون کرون سوئد معادل 965 هزار دلار است.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما