کمک سه هزار میلیاردی خیرین حوزه سلامت به توسعه مراکز درمانی

کمک سه هزار میلیاردی خیرین حوزه سلامت به توسعه مراکز درمانی

قائم مقام مجمع خیرین حوزه سلامت عنوان کرد
کمک 3 هزار میلیاردی خیرین حوزه سلامت به توسعه مراکز درمانی
قائم مقام مجمع خیرین حوزه سلامت گفت: طی سال‌های اخیر 3 هزار میلیارد تومان کمک از ‏سوی خیرین حوزه سلامت به توسعه مراکز بهداشتی و درمانی اختصاص یافته است.‏

کمک سه هزار میلیاردی خیرین حوزه سلامت به توسعه مراکز درمانی
کمک سه هزار میلیاردی خیرین حوزه سلامت به توسعه مراکز درمانی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سید عباس پورهاشمی امشب در نشست هم‌اندیشی خیرین سلامت استان قم که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، اظهار کرد: ایرانیان مردمی متدین هستند و هرجا مسئولان نظام اعلام کرده‌اند که نیاز به حضور مردمی وجود دارد، مردم هم این کار را انجام داده‌اند که ساخت مدرسه و بیمارستان بخشی از این حضور همیشگی است.

وی افزود: در گذشته کمک‌های مردمی در حوزه بهداشت و درمان، چندان سازمان‌دهی شده نبود ولی در دوره جدید و با حضور وزیر بهداشت در مجمع خیرین حوزه سلامت، کارهای خوبی انجام شده است.

قائم مقام مجمع خیرین حوزه سلامت با بیان اینکه برخی خیرین کمک‌های چندین میلیاردی در این زمینه داشته‌اند، تبیین کرد: در حال حاضر 200 مرکز در دانشگاه‌ها و شهرستان‌ها ایجاد شده است که این مراکز کاملا مردمی و با حمایت دولت هستند.

وی ادامه داد: 6 هزار نفر عضو هیئت امنا در مراکز مجمع خیرین حوزه سلامت حضور دارند و ده‌ها هزار خیر هم در این امر مشارکت داشته‌اند؛ بیش از 3 هزار میلیارد تومان در سراسر کشور طی دوره جدید برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی کمک شده و 13 میلیون متر مربع زمین در بهترین مناطق شهرها برای این منظور تخصیص داده شده است.

پورهاشمی از احداث 3200 واحد مرکز و خانه بهداشت در سراسر کشور به همت مجمع خیرین حوزه سلامت خاطرنشان کرد: توجه وزیر بهداشت به مناطق محروم و روستاها از دیگر بخش‌های مهم در دوره جدید به شمار می‌رود.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: تجهیز و تامین نیروی خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی از دیگر نکاتی است که دولت و وزارت بهداشت توجه لازم را به این امر دارند.

وی افزود: دو هزار واحد خانه بهداشت دیگر مورد نیاز سراسر کشور بوده که هزار واحد آنها ساخته شده است.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما