اقدامات دولت در حوزه سلامت موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام خواهد بود

اقدامات دولت در حوزه سلامت موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام خواهد بود

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:‏
اقدامات دولت در حوزه سلامت موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام است
یکی از مراجع تقلید گفت: برنامه‌های دولت نه تنها به حوزه سلامت کمک کرده، بلکه موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام اسلامی و دولت است و مردم هم آرامش بیشتری ‏یافته‌اند.‏

اقدامات دولت در حوزه سلامت موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام است
اقدامات دولت در حوزه سلامت موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام است

اقدامات دولت در حوزه سلامت موجب کسب آبروی بیشتر برای نظام است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امشب در هم‌اندیشی خیرین سلامت استان قم که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد با اشاره به اینکه این محفل و مجلس یکی از بهترین مراسم‌هایی است که در آن حضور یافته است به جایگاه رفیع خدمت‌رسانی به مردم در اسلام اشاره و اظهار کرد: در دعای روز پنجشنبه از خداوند درخواست پنج هدیه داریم یکی از آنها سلامتی است تا ابزاری باشد برای اطاعت و عبادت و در ادامه هم امکانات مالی، امنیت، رزق حلال و دوری از مشکلات درخواست می‌شود.

وی افزود: هرگاه انسان سلامتی خود را از دست بدهد در این صورت نمی‌تواند به درستی فکر کند به همین دلیل سلامتی نعمت بزرگی است که چنانچه بتوانیم آن را به مردم نیز هدیه دهیم، خدمتی بسیار بزرگی انجام داده‌ایم که در اسلام جایگاه مهمی دارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه حضرت محمد مصطفی(ص) در حدیثی می‌فرمایند بهترین مردم کسی است که بهترین خدمت را به دیگران انجام دهد، گفت: در روایت دیگری از امام صادق(ع) می‌بینیم که ایشان به یکی از یارانشان فرمودند طواف خانه خدا را رها کن تا بتوانی مشکل برادر مومن خود را حل کنی و حتی امام حسن مجتبی(ع) هم روزی اعتکاف در مسجد را رها کردند تا به مشکل یکی از مسلمانان بپردازند.

وی ادامه داد: از امام حسن(ع) نقل شده که پیامبر اکرم(ص) فرمودند کسی که در برآوردن نیاز برادر مسلمانش سعی کند، مثل آن است که 9 هزار سال عبادت کند در حالیکه روزها روزه بدارد و شب‌ها به عبادت مشغول باشد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه دولت حاضر حرکت مهمی را در حوزه بهداشت و درمان و سلامت جامعه شروع کرده و اقدامات عملی محسوسی در این زمینه داشته است، عنوان کرد: البته می‌توان گفت این برنامه علاوه بر اینکه به حوزه سلامت کمک کرده، موجب آبروی بیشتری برای نظام اسلامی و دولت هم شده است و مردم هم آرامش بیشتری یافته‌اند.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه هنوز به پایان راه نرسیده‌ایم بلکه در شروع آن قرار داریم، گفت: لازم است این امور تداوم یابد تا زمانی که در تمام زمینه‌ها خودکفا بشویم.

وی در ادامه اسلام را دینی جمعی دانست و با اشاره به فعالیت مجمع خیرین حوزه سلامت خاطرنشان کرد: اینکه توانسته‌اید با کمک یکدیگر، مجمع خیرین حوزه سلامت را به وجود آورید و هزاران مرکز درمانی را احداث یا تکمیل کنید، اقدامی مهم و ذخیره یوم‌المعاد است، چرا که انسان تا زنده است باید فکری به حال آخرت خویش کند و بعدها ممکن است وارثان چنین کاری انجام ندهند.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما