مقایسه دستمال کاغذی و خشک کن برقی و مضرات آنها روی پوست

مقایسه دستمال کاغذی و خشک کن برقی و مضرات آنها روی پوست

مقایسه دستمال کاغذی و خشک کن برقی
مقایسه دستمال کاغذی و خشک کن برقی

در بیشتر جاها که دارای دستشویی هستند بخصوص در مکانهای عمومی خشک‌کن‌های برقی در توالت‌‌ها گذاشته شده  ولی آیا اطلاع دارید که این وسیله به اندازه دستمال کاغذی خوب و موثر نیست  درادامه مطلب علت آنرا بیشتر توضیح می دهیم


بعد از شستشو هنوز باکتری‌ها روی دست‌ها وجود دارد. رطوبت و گرما به تکثیر آنها کمک می‌کند. وقتی دست‌ها به درستی خشک نمی‌شوند باکتری‌ها روی دست‌ها باقی می‌ماند و به سطوح دیگر منتقل می‌شوند. روش‌های مختلفی برای خشک‌ کردن دست‌ها وجود دارد. در خانه معمولا از حوله استفاده می‌شود که چندان بهداشتی نیست و در مقایسه با آن دستمال کاغذی انتخاب بهتری است.

 

در مراکز عمومی خشک‌کن‌های برقی وجود دارد اما تحقیقات در این رابطه نشان داده چون اکثر افراد به اندازه کافی دستانشان را در معرض هوای خشک‌کن قرار نمی‌دهند و با دست مرطوب محل را ترک می‌کنند، این وسایل چندان کارآمد نیستند.

 

از سوی دیگر گرمای حاصل از این وسایل خود به تکثیر سریع‌تر باکتری‌ها کمک می‌کند. برای آنکه دست‌ها کامل خشک شود یابد ۴۰ ثانیه دست را زیر دستگاه نگه داشت اما اکثر افراد تنها ۲۰ ثانیه این کار را انجام می‌دهند. در صورتی که تا خشک شدن کامل دست از خشک کن برقی استفاده کنید مسلما این دستگاه بسیار بهتر از دستمال کاغذی است اما اگر نه بهترین انتخاب دستمال کاغذی است آن هم به شرطی که فرد کاملا دست را خشک کرده و بعد محل را ترک کند.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

لنز هوشمند گوگل با قابلیت تزریق در چشم

لنز هوشمند گوگل با قابلیت جاگذاری در چشم

لنز هوشمند گوگل با قابلیت جاگذاری در چشم لنز گوگل با قابلیت تزریق در چشم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما