تصاویر زیبا و جالب و دیدنی از پورشه‌ های برقی سال 2025

تصاویر زیبا و جالب و دیدنی از پورشه‌ های برقی سال 2025

در کم تر از 20 سال آینده، بسیاری از خودروهای امروزی، یا بدون راننده خواهند شد تا به صورت برقی (هیبریدی) و بدون بنزین حرکت خواهند کرد. نمونه طراحی شده برای پورشه‌های برقی سال 2035 را مشاهده کنید.

 

گیلسون پارک، از طراحان مطرح خودرو، نمونه‌هایی از طرح‌های خارق العاده خود را که به پورشه‌های برقی بیست سال آینده مرتبط است، منتشر کرد. در این طرح‌های اولیه، موتور پیشرفته برقی و بدنه آیرودینامیکی جالب پورشه‌های آینده که بیش تر برای مسابقات اتومبیل رانی مناسب است، جلب توجه می‌کند.
پورشه 2015
پورشه 2015

رقابت‌های اتومبیل رانی ورزشی موسوم به LMP1، از خودروهای هیبریدی در دهه‌های آینده استفاده خواهند کرد. (Le Mans Prototype (LMP، نوعی از مدل‌های ورزشی خودروهای مسابقه ای است که در مسابقات استقامتی لمان که 24 ساعت به طور می‌انجامد، استفاده می‌شوند. این کلاس LMP1، کلاسی از خودروها است که کمپانی‌های زیر مجموعه فولکس واگن یعنی پورشه و آئودی در آن به رقابت می‌پردازند. جیلسونگ پارک کره ای‌، طرح‌های اولیه پورشه‌هایی که احتمال می‌رود در دو دهه آینده مورد استفاده قرار بگیرند را ارائه کرده است که جالب توجه می‌باشد.

پورشه 2015
پورشه 2015
(نمایی از سیستم سوخت و رانش طرح پیشنهادی برای پورشه 2035)

این طراح خودرو، از مفهوم پورشه برقی لمان 2035 (Porsche Electric Le Mans 2035) استفاده کرده است تا این پیام را به علاقمندان پورشه منتقل کند که چطور مسابقه دهندگان سر سخت اتومبیلرانی ورزشی، باید به آینده نگاه کنند و نباید شک داشته باشند که خودروهای آینده نیز، بدنه ای آیرودینامیکی و صیقلی شکل خواهند داشت.

پورشه 2015
پورشه 2015
(3 نوع طرح پیشنهادی برای پورشه 2035- Le Mans-Manual-Autonomous Modes)

در مقایسه با نمونه‌های امروزی Le Mans، ویژگی‌هایی که در طرح‌های خود ارائه کرده است، سیال و بدون خطوط متقاطع در طراحی بدنه خودرو می‌باشد، اگر چه این فقط یک طراحی اولیه برای خودرو می‌باشد. پورشه 2035، با یک موتور پیشران برقی تصور شده و همچنین با یک باطری قابل تعویض، که می‌توان آن را به سرعت در طی مسابقات LMP1 تغییر داد. به جای موتورهای الکتریکی سنتی، این خودرو از چهار توربین هوای مجزا نیز بهره می‌برد که نه تنها باعث چرخیدن چرخ‌ها می‌شود، بلکه نیروی رانش خوبی را برای افزایش قدرت و سرعت پورشه فراهم می‌کند.

تصاویر از طرح‌های پورشه 2035
طرح‌های پورشه 2035
طرح‌های پورشه 2035
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه
پورشه

یک پک باتری قابل تعویض برای این سوپر ماشین قدرتمند در نظر گرفته شده که رانندگی بی‌وقفه در روز و شب را میسر می‌کند. چراغ جلو لیزری، بادشکن‌های فعال و شیشه‌های هوشمند دیگر ویژگی‌های این سوپرماشین می‌باشند.

مسابقات 24 ساعته لمان یکی از قدیمی‌ترین مسابقات اتومبیلرانی است که از سال 1923، هر ساله در شهر لمان فرانسه برگزار و به عنوان یکی از مسابقات اتومبیلرانی نامدار در سراسر دنیا شناخته می‌شود؛ این مسابقات معمولاً با نام “گرند پری استقامت” نامیده می‌شود که در آن تیم‌های شرکت کننده باید سرعت را با توانایی خودروی خود برای حرکت به مدت 24 ساعت، بدون آسیب مکانیکی و آسیب به قسمت‌های بخش‌های مورد استفاده آن همانند سوخت، تایر و ترمز متعادل کنند.

استقامت رانندگان نیز، در این مسابقات مورد آزمایش قرار می‌گیرد، به این دلیل که آن‌ها باید بیش از دو ساعت را پشت فرمان تا رسیدن به تعمیرگاه و تعویض شدن با راننده دیگر سپری کنند؛ سپس رانندگان بعد از صرف غذا و کمی استراحت به مسابقه بازمی‌گردند؛ طبق قوانین حاکم بر این مسابقات، سه راننده می‌توانند در هر رقابت در یک خودرو با یکدیگر شریک شوند.

این مسابقات توسط  (Automobile Club de l’Ouest (www.autoclub.fr و در Circuit de la Sarthe سازماندهی شده است.

پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015
پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015
(تصویر ایندکس سایت باشگاه اتومبیلرانی l’Ouest)

این رقابت‌ها، یک دور مسابقه متشکل از جاده‌های عمومی محدود شده است و کارشناسان این مسابقات هم خودرو و هم راننده را مورد آزمایش قرار می‌دهند: توانایی آن‌ها در سرعت و دوام رانندگان در یک دور مسابقات به مدت 24 ساعت. تیم‌های شرکت کننده در دسته‌هایی از یک کلاس خودرویی با یکدیگر رقابت می‌کنند و به دنبال کسب بهترین نتیجه در آن کلاس هستند؛ خودروهایی که در گذشته در مسابقات Grand Prix استفاده می‌شد، اکنون به عموم با نام خودروهای اسپرت فروخته می‌شوند؛ در طول زمان، این خودروها تکامل یافتند و اکنون در دو کلاس ساخته می‌شوند: نمونه اولیه بدنه خودروهای اسپرت دو سرنشین و دو کلاس خودروی Grand Touring که شباهت زیادی به عملکرد بالای خودروهای اسپرت فروخته شده به عموم دارند.

سایت لمان در نشانی www.lemans.org قرار دارد.

گفتنی است، هشتاد و سومین دوره مسابقات استقامتی 24 ساعته لمانز فرانسه، در کلاس LMP1 با قهرمانی پورشه به پایان رسید. این هفدهمین پیروزی تاریخی پورشه در این مسابقات محسوب می‌شود. بدین ترتیب نوار پیروزی‌های آئودی در این مسابقات نیز پاره شد و پورشه، یک سال پس از ورود مجدد به این مسابقات و بدشانسی سال اول، توانست مزد تلاش‌های خود را دریافت کند.

پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015
پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015
پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015
پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015
پورشه شماره 19، قهرمان لمانز 2015

پورشه 919 هیبریدی، رکورددار سریع‌ترین زمان در پیست لمانز نیز می‌باشد. نیکو هاکنبرگ راننده فرمول یک، اِرل بامبر و نیک تندی، رانندگان خودروی برنده بودند. 395 دور طول کشید تا پرچم پایان مسابقه به اهتزاز درآید. مکان دوم نیز در اختیار پورشه با رانندگی هارتلی برندون، مارک وبر و تیمو برنارد قرار گرفت. آخرین بار پورشه در سال 1998 پیروز این مسابقات شده بود.

572816_587

(جدول رقابت‌ها که با قهرمانی پورشه به پایان رسید)

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

renault-kwid-pride-alternative

رنو کوئید Renault kwid جایگزین پراید 30 میلیون تومانی

رنو کوئید Renault kwid جایگزین پراید 30 میلیون تومانی رنو کوئید جایگزین پراید رنو کوئید ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغات X
بستن تبلیغات X

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما