فاصله 30 متری بین مرز های ترکیه و داعش +تصاویر

فاصله 30 متری بین مرز های ترکیه و داعش +تصاویر

فاصله 30 متری ترکیه و داعش

فاصله پرچم های برافراشته شده ترکیه و گروه تروریستی داعش در منطقه مرزی جرابلس با سوریه به 30 متر رسیده است.

همزمان با درگیری های روزهای گذشته نیروهای کرد با داعش در شهر جرابلس در استان حلب سوریه دولت ترکیه از این موضوع ابراز نگرانی کرده و دیروز جلسه ماهانه شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست اردوغان در کاخ سفید در آنکارا برگزار شد.

جرابلس که شهری مرزی در نزدیکی مرز با ترکیه است از ژانویه سال 2014 در اشغال گروه داعش قرار گرفت و در روزهای گذشته گروه های پیشمرگه کرد سوری تلاش کرده اند به منظور حفظ کنترل بر این شهر با داعش وارد جنگ شوند. جرابلس از سال 2012 و همزمان با بالا گرفتن تنش های جنگ داخلی سوریه تحت کنترل مخالفان مسلح حکومت سوریه قرار داشت.

از زمان اشغال جرابلس از سوی داعش، دولت ترکیه منطقه مرزی خود را بسته اعلام کرد.

کردها پس از آزاد سازی شهر کوبانی و نیز آزاد کردن شهر تل آبیض در ماه جاری تلاش دارند بر سیطره داعش بر شهر جرابلس نیز پایان دهند.

رسانه های ترکیه دیروز با انتشار تصویر نزدیک بودن پرچم های ترکیه و داعش در منطقه مرزی جرابلس ( منطقه کارکامیش در استان قاضی آنتپ ترکیه) نوشتند فاصله پرچم های ترکیه و داعش در دو طرف حصار مرزی بین ترکیه و سوریه در این منطقه به 30 متر رسیده است.

دولت ترکیه نگران پیشروی نیروهای کرد سوری و احتمال اعلام تشکیل یک دولت خودمختار کرد در شمال شرق سوریه است و رییس جمهور ترکیه اعلام کرده است آنکارا اجازه نخواهد داد این اتفاق بیفتد.

شورای امنیت ملی ترکیه دیپشب پس از پایان نشست 4 ساعته خود به ریاست اردوغان با صدور بیانیه ای اعلام کرد ارتش ترکیه در مناطق مرزی با سوریه حضور خواهد داشت و تحرکات داعش و دیگر گروه های تروریستی در این منطقه را با دقت رصد خواهد کرد.

موضوع تشکیل یک منطقه حائل مرزی با طول بیش از 100 کیلومتر و حضور 18 هزار سرباز ارتش ترکیه در عمق خاک سوریه به منظور ایجاد یک منطقه حائل مرزی در روزهای گذشته در محافل سیاسی و رسانه ای ترکیه مورد بحث است.

دولت ترکیه هنوز در این باره تصمیم نگرفته است.

فاصله 30 متری ترکیه و داعش
فاصله 30 متری ترکیه و داعش
فاصله 30 متری ترکیه و داعش
فاصله 30 متری ترکیه و داعش

 

 

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما