نمایشگا‌های هنری قزوین شرایط نامساعدی ندارد

نمایشگا‌های هنری قزوین شرایط نامساعدی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین:
نمایشگا‌های هنری قزوین شرایط نامساعدی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: قزوین به لحاظ دارا بودن فضای گالری و نمایشگا‌های هنری در شرایط نامساعدی است.

نمایشگا‌های هنری قزوین شرایط نامساعدی ندارد
نمایشگا‌های هنری قزوین شرایط نامساعدی ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدعلی حضرتی‌ها در آیین گشایش نگارستان قرآن کریم که شب گذشته در نگارستان قرآن نبویه استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کریم در تمام لحظه‌های زندگی ما حضور دارد و آن را به عنوان کتاب فرهنگ‌آفرین به‌ویژه در عرصه هنر یاد می‌کنیم که از نمونه‌های آن می‌توان به آثار معماری و هنری ایرانیان همچون قلم‌زنی و جلدسازی اشاره کرد.

وی با اشاره به دیرینه هنر قرآن استان قزوین افزود: سابقه‌ هنرهای قرآنی در این استان را می‌توانیم در سده‌های نخست مشاهده کنیم که مسجد جامع عتیق با تزیین‌های قدیمی و محراب بی‌نظیر مدرسه حیدریه در اصفهان نمونه‌ای از آثار نفیس قزوین به شمار می‌رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در خصوص وجود ارزشمند بزرگان گذشته استان قزوین ادامه داد: محمد زکریا فرزند محمدکمونی قزوینی، تقی بن حسن مسبح قزوینی، عبدالله قزوینی و کاووس مصور از بزرگان هنری بوده‌اند که اصالت آنها به این استان تعلق دارد.

حضرتی‌ها گفت: استان قزوین در گذشته قرآن پژوهان و متخصصان بسیاری به ویژه قاضی 1/عبدالسلام قزوینی و احمدبن فارس قزوینی را به خود دیدهظطز  بود که این افراد در این شهر زندگی کرده و آثاری را از خود بر جای گذاشته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان قزوین به لحاظ دارابودن فضای گالری و نمایشگا‌ه‌های هنری در شرایط نامساعدی است، بیان کرد: امیدواریم با افتتاح مرکز نگارش و نگارگری قرآن کریم، هنرمندان و هم‌استانی‌ها از این فرصت استفاده کنند و در بحث گردشگری این مرکز به عنوان فضای تنفس فرهنگی این استان در سال‌های آینده باشد.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما