3 هزار نفر برگزاری انتخابات امسال در خراسان شمالی را بر عهده دارند

3 هزار نفر برگزاری انتخابات امسال در خراسان شمالی را بر عهده دارند

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی:
3 هزار نفر برگزاری انتخابات امسال در خراسان شمالی را بر عهده دارند

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: امسال حدود 3 هزار نفر کار برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در استان بر عهده دارند.

3 هزار نفر برگزاری انتخابات امسال در خراسان شمالی را بر عهده دارند
3 هزار نفر برگزاری انتخابات امسال در خراسان شمالی را بر عهده دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محمدرحیم نوروزیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: ستاد انتخابات خراسان شمالی در استان با عضویت دستگاه‌های مختلف اخیراً شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: براساس آمار اداره‌کل ثبت احوال خراسان شمالی جمعیت استان بالغ بر 900 هزار نفر است که معمولاً 70 درصد از جمعیت شرایط شرکت در انتخابات را خواهند داشت.

نوروزیان تصریح کرد: بر همین مبنا حدود 630 هزار نفر از مردم استان حائز شرایط شرکت در انتخابات اسفندماه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی با اشاره به وجود سه حوزه انتخابیه اسفراین، بجنورد و شیروان تصریح کرد: 14 حوزه فرعی هم در انتخابات پیش‌رو داریم و در مجموع چهار نماینده از استان خراسان شمالی به مجلس دهم شورای اسلامی راه خواهند یافت.

وی درباره تعداد صندوق‌های رای برای انتخابات امسال در خراسان شمالی گفت: حدود 900 صندوق رای برای این انتخابات برآورد شده است که در ماه‌های مانده به انتخابات تعداد دقیق آن مشخص خواهد شد.

نوروزیان اضافه کرد: سه هزار نفر نیرو نیز به عنوان عوامل اجرایی و انتظامی کار برگزاری انتخابات امسال در استان را بر عهده خواهند داشت که بخش عمده‌ای از آنها از جامعه فرهنگیان و کارکنان ادارات خواهند بود.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی با یادآوری اینکه مردم استان در انتخابات سال‌های گذشته بالاتر از میانگین کشوری در این عرصه مشارکت داشته‌اند، افزود: این امر نشان از فهم و درک بالای مردم استان دارد.

وی میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس هشتم شورای اسلامی را 66 درصد ذکر کرد و ادامه داد: در انتخابات مجلس نهم میزان مشارکت مردم استان در انتخابات به 73 درصد افزایش یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری نهم 63 درصد، انتخابات دهم ریاست جمهوری 87 درصد و در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری 81 درصد بوده اظهار امیدواری کرد؛ با اطلاع‌رسانی رسانه‌های استان، مشارکت مردم در انتخابات امسال حداکثری و پرشور باشد و بر افتخارات استان در این عرصه افزوده شود.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری نشست و  اجتماعات مربوط به انتخابات پیش‌رو در محافل عمومی و شهری باید مجوزهای قانونی گرفته شود، تاکید کرد: اگر شخص یا گروهی بخواهد این نشست‌ها و اجتماعات قانونی را برهم بزند با فرد یا گروه خاطی برخورد خواهد شد.

نوروزیان گفت: صدور مجوز برگزاری نشست‌ها و اجتماعات با محوریت سخنرانی نامزدها و طرفداران آن‌ها در دانشگاه‌ها نیز از سوی شورایی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی انجام می‌شود.

به گزارش فارس، دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هفتم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

استان خراسان شمالی دارای هشت شهرستان است و براساس آمار 48 درصد از جمعیت استان در روستاها سکونت دارند.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

chek01

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران مبلغ چک پول چند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما