انجام 450 بازدید از طرح‌ های اشتغال زایی در زنجان

انجام 450 بازدید از طرح‌ های اشتغال زایی در زنجان

مدیر کمیته امداد شهرستان زنجان خبر داد
انجام 450 بازدید از طرح‌های اشتغالزایی در زنجان

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان زنجان از انجام 450 بازدید از طرح‌های اشتغالزایی در زنجان خبر داد.

انجام 450 بازدید از طرح‌ های اشتغال زایی در زنجان
انجام 450 بازدید از طرح‌ های اشتغال زایی در زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ابوالفضل عبداللهی ظهر امروز در بازدید از طرح‌های اشتغالزایی فعال در شهرستان زنجان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد در حمایت از جامعه هدف این نهاد ایجاد زمینه خودکفایی و توانمندسازی آنها با ارائه خدمات اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه در همین زمینه ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی متعدد نسبت به پرداخت وام اشتغال اقدام می‌شود، تصریح کرد: پس از پرداخت وام به مددجویان طرح‌های اشتغالزایی اجرا می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان زنجان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های کمیته امداد زنجان در زمینه اشتغال طی سال گذشته افزود: در این مدت 181 نفر از مددجویان کمیته امداد موفق به دریافت وام اشتغال شدند.

وی با اشاره به اینکه برای پرداخت این وام‌ها 14 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، اضافه کرد: به منظور ارتقای سطح مهارت مددجویان برای بیش از 700 مددجو دوره‌های آموزشی مربوط برگزار شد.

عبداللهی با اعلام اینکه طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد در رشته‌های شغلی مختلفی از جمله دامداری، کشاورزی، دامپروری، مشاغل خانگی، صنایع دستی و … اجرا شد، اظهار کرد: این طرح‌ها طبق نیازهای مددجویان، استعدادهای آنها و دوره‌های آموزشی که گذرانده‌اند، اجرا شده است.

وی در ادامه با اشاره به پایداری 90 درصدی طرح‌های اشتغالزایی در نتیجه همکاری ناظران طرح‌ها بیان کرد: ناظران به صورت متوسط سالانه چهار بار از طرح اشتغالزایی بازدید کرده و نسبت به ارائه خدمات مشاوره به آنها اقدام می‌کنند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه امسال نیز 450 مورد بازدید از طرح‌های اشتغالزایی به عمل آمده است، تصریح کرد: در برخی از نظارت‌ها مسئولان نیز حضور داشته‌‎اند.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های دو ماهه گذشته کمیته امداد افزود: طبق سنوات گذشته تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در اولویت فعالیت‌های کمیته امداد در سال جاری قرار داشته و خدمات و فعالیت‌ها با این محوریت ارائه می‌شود.

عبداللهی با اشاره به پرداخت 46 فقره وام کارگشایی در شهرستان زنجان طی سال جاری بیان کرد: برای پرداخت این وام‌ها 530 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: وام‌های کارگشایی برای رفع نیازهای تحصیلی، درمانی، بهداشتی، کمک معیشت، ازدواج و… مددجویان پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان زنجان همچنین از پرداخت چهار فقره وام خودکفایی نیز خبر داد و گفت: مبلغ هزینه شده در این زمینه 360 میلیون ریال است.

به گزارش فارس، بازدید از طرح‌های اشتغالزایی به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌ها، هزینه‌ها انسانی و برای پایداری طرح‌های اشتغال انجام می‌شود.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما