600 هکتار از اراضی بادرود زیر کشت صیفی‌جات است

600 هکتار از اراضی بادرود زیر کشت صیفی‌جات است

600 هکتار از اراضی بادرود زیر کشت صیفی‌جات است
600 هکتار از اراضی بادرود زیر کشت صیفی‌جات است

 

عبدالرضا مهدی‌بادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نطنز اظهار کرد: 600 هکتار از اراضی بادرود زیر کشت صیفی‌جات است و امسال برای صرفه‌جویی در مصرف آب حدود 30 درصد این کشت به صورت آبیاری قطره‌ای آبیاری می‌شود.

وی افزود: متاسفانه درآمد حاصل از کاشت صیفی‌جات کافی نبوده و هزینه‌های نیروی کار، آب، نگهداری و زمان مورد نیاز برای کاشت، داشت و برداشت صیفی‌جات آن تامین نمی‌شود و در سال‌های اخیر شاهد کاشت صیفی‌جات در منطقه بادرود بوده‌ایم.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز تصریح کرد: کاشت صیفی در منطقه بادرود به علت مصرف بالای آب و بازده کم اصلا صرفه اقتصادی ندارد و در جلسات آموزشی بارها این نکات گوشزد شده است.

وی تاکید کرد: برخی از کشاورزان بر اساس عادت سالانه برای کاشت صیفی به این اقدام روی می‌آورند و مبادرت به کشت انواع صیفی‌جات شامل طالبی، خربزه‌، شاه‌آبادی و خیار می‌کنند.

مهدی‌بادی اضافه کرد: البته با توجه به کاهش آب‌های زیرزمینی، امسال با استفاده از نظرات کارشناسان حدود 170 هکتار از این اراضی از روش سیستم آبیاری تیپ استفاده کرده که سبب شده حدود 35 درصد مصرف آب کشاورزی در این کشت صرفه‌جویی شده و همچنین سبب کنترل علف‌های هرز مزارع شده است.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

chek01

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران مبلغ چک پول چند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما