پس از «سال کبیسه» به تلویزیون می‌روم/اتفاقات اجتماعی در یک بستر جوانانه

پس از «سال کبیسه» به تلویزیون می‌روم/اتفاقات اجتماعی در یک بستر جوانانه

سامان سالور در گفتگو با فارس مطرح کرد
پس از «سال کبیسه» به تلویزیون می‌روم/اتفاقات اجتماعی در یک بستر جوانانه

سامان سالور گفت: قرار است که در صورت فراهم شدن شرایط مالی «خواب گرد‌ها» را برای تلویزیون بسازم اما به دلیل مطلوب نبودن شرایط مالی سیما احتمالاً پیش از آن فیلمنامه سینمایی «سال کبیسه» را کلید بزنم.

پس از «سال کبیسه» به تلویزیون می‌روم/اتفاقات اجتماعی در یک بستر جوانانه
پس از «سال کبیسه» به تلویزیون می‌روم/اتفاقات اجتماعی در یک بستر جوانانه

سامان سالور در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس در اتباط با فعالیت‌های اخیرش گفت: در حال حاضر مشغول به نگارش فیلمنامه‌ای برای تلویزیون که یک سریالی 26 قسمتی است هستم . این سریال «خواب‌گرد‌ها» نام دارد که در صورت فراهم شدن شرایط، آن را برای یکی از شبکه‌های تلویزیونی خواهیم ساخت. همچنین در تلاش هستیم تا مقدمات ساخت یک فیلم سینمایی را فراهم کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که کدام یک از فیلم نامه‌‌هایتان را زود‌تر خواهید ساخت گفت: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط نامطلوبی که به لحاظ مالی برای رسانه ملی وجود دارد اگر همه چیز طبق روال پیش برود اواخر تابستان و زود‌تر از فلم نامه «خواب گرد‌ها» برای ساخت فیلم سینمایی‌ام با عنوان فعلی‌اش که «سال کبیسه» نام دارد اقدام خواهد کرد.

سالور درباره موضوع هر کدام از فیلم نامه‌هایش گفت: موضوع فیلمنامه «سال کبیسه» درباره اتفاقات اجتماعی است که در یک بستر جوانانه رخ می‌دهد. فیلم نامه «خواب‌گرد‌ها» نیز با یک نگاه اجتماعی به سراغ آسیب‌های خانواد‌گی می‌رود و سعی می‌کند مشکلات جوان‌ها را از جنبه‌های مختلف به تصویر بکشد. فکر می‌کنم این فیلمنامه بسیار جوان پسند است. اگر شرایط محیا شود خواهید دید که این فیلم شامل چه فضاهای مستند گونه‌ای خواهد بود که مخاطب با آن ارتباط نزدیکی برقرار می‌کند و اطمینان دارم که دوستش خواهند داشت. این فیلمنامه به دلیل قصه خوبش توانایی ارتباط با مخاطبین وسیع تلویزیون را دارد.

کارگردان فیلم سینمایی «تمشک» در پاسخ به این پرسش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه چرا تعداد فیلم نامه‌هایی که درباره موضوعات خانوادگی است زیاد شده است گفت: به نظرم سینما آیینه تمام نمایی از واقعیات اجتماعی است. با توجه به‌این که جمعیت زیادی از کشور را در حال حاضر جوان‌تر‌ها تشکیل داده‌اند طبیعی است که ذهن هنرمند بیش از هرچیزی به سمت موضوعاتی که با این قشر ارتباط نزدیکی دارد و دغدغه آن‌ها است برود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم که کار‌های قابل قبول و باور پذیری ساخته شود که بتواند آگاهی لازم را به جامعه و مخاطبین مورد نظر برساند. اگر به درستی به مباحث خانوادگی و جوان‌ها در فیلم‌هایی که ساخته می‌شود بپردازیم هر کدامشان می‌توانند یک آسیب‌شناسی دقیق را از جامعه ارائه دهند قطعاً اگر جسارت و هنرمندی نیز در این فیلم‌ها به اندازه مورد نیاز وجود داشته باشد می‌توان شاهد نقد سازنده‌ای باشیم.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما