مرکز فرهنگی دفاع مقدس با رفع مشکل معارض قلع و قمع نمی‌شود / تولید 37 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس

مرکز فرهنگی دفاع مقدس با رفع مشکل معارض قلع و قمع نمی‌شود / تولید 37 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس

مرکز فرهنگی دفاع مقدس با رفع مشکل معارض قلع و قمع نمی‌شود / تولید 37 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس
مرکز فرهنگی دفاع مقدس با رفع مشکل معارض قلع و قمع نمی‌شود / تولید 37 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی واحد صبح امروز در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: در هفت ماهی که بنده به این مجموعه آمده‌ام در همان روزهای نخست اعلام شد که بر اساس حکم دادگاه معارضان قصد تخریب مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس اردبیل را دارند که ما در این مدت سعی کردیم جلوی اجرای حکم قلع و قمع را بگیریم.

وی ادامه داد: عملیات احداث این پروژه از سال 91 آغاز شده و به رغم آنکه مسئولان وقت می‌دانستند که زمین احداثی پارک موزه اردبیل دارای معارض است اقدام به ساخت و ساز این پروژه کرده‌اند که بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان در مراحل اولیه برای اجرای آن هزینه شده است به طوری که با مشخص شدن پنج معارض حکم قلع و قمع در سال 92 صادر شده و سال گذشته هم در مرحله اول و هم تجدید‌نظر حکم در دادگاه تایید شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل تصریح کرد:‌ بنده با مراجعه به دادگاه از مسئولان خواستم تا به حرمت این مکان که خانه شهدا است نسبت به تاخیر در اجرای حکم اقدام کنند که آنها نیز پذیرفتند تا اجرای حکم را برای انجام توافق به تاخیر بیندازند که تاکنون 35 جلسه در این هفت ماه برگزار کرده‌ایم تا جلوی تخریب و قلع و قمع این مجموعه گرفته شود.

واحد ادامه داد: زیبنده نیست که در شهر مقدس و حسینی اردبیل این حرکت اتفاق بیفتد چراکه در اذهان همه هموطنان یک خدشه و بی‌اعتمادی به وجود آمده و ما نمی‌توانیم در مقابل عظمت شهدا نیز  در این موضوع پاسخگو باشیم.

این مسئول گفت: در این 35 جلسه بیش از 120 ساعت وقت گذاشتیم تا با معارضان صحبت کرده و آنها را راضی به دریافت مبلغی به ازای واگذاری این زمینه برای ساخت پارک موزه دفاع مقدس کنیم که این معارضان به ازای هر مترمکعب یک میلیون و 100 هزار تومان درخواست کرده‌اند که با احتساب زمین واگذار شده باید مبلغ سنگینی را پرداخت کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل با قدردانی از تلاش شهردار اردبیل و شورای شهر در حل این مشکل و رفع معارض از این منطقه عنوان کرد: قرار است ظرف هفته‌های آینده این توافق انجام شود که از خدا می‌خواهیم به یمن این ایام خجسته شعبان و به میمنت آزادسازی خرمشهر این منطقه را از دست معارضان آزاد کند.

واحد نظر دادگاه و قاضی را 100 درصد برای انجام توافق نهایی و جلوگیری از حکم تخریب اعلام کرد و یادآور شد: ما به حرمت این مکان مقدس با تلاش همه مسئولان امر می‌کوشیم تا رفع معارض انجام شود.

وی در مورد مدیریت این مجموعه به صورت هیئت  امنایی نیز افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس یکی از ضرورت‌های استان حسینی و شهید‌پرور اردبیل است و همه مسئولان استان تلاششان بر این است تا با رفع معارض امکان احداث این مرکز فرهنگی فراهم آید.

11 کتاب در دست چاپ است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار سابق سرعین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بنیاد حفظ آثار از تمام هنرمندان و اهالی قلم در تولید آثار حمایت می‌کند و هیچ مانع و مشکلی را در این زمینه پیش‌رو نمی‌بیند، گفت: ما تاکنون موفق شدیم 37 عنوان کتاب را چاپ و انتشار دهیم که 11 کتاب نیز در دست تهیه است که به زودی شاهد انتشار آنها خواهیم بود.

واحد از آماده بودن 3 جلد کتاب برای رونمایی در این ایام خبر داد و بیان کرد: ما بدون محدودیت و با توجه به رویکرد رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تلاشمان بر این است تا بتوانیم یاریگر هنرمندان و اصحاب قلم، فرهنگ و هنر باشیم تا تولید آثار در حوزه دفاع مقدس با کیفیت و مطلوبیت انجام شود.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما