قهرمانان عملیات بیت المقدس تجلیل می‌شوند

قهرمانان عملیات بیت المقدس تجلیل می‌شوند

قهرمانان عملیات بیت المقدس تجلیل می‌شوند
قهرمانان عملیات بیت المقدس تجلیل می‌شوند

 

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، همزمان با سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، دومین ” همایش شکوه ، ایثار آیین تجلیل از قهرمانان عملیات بیت المقدس” برگزار می شود.

در این همایش که با حضور فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران ، مسئولان شهرداری منطقه 22 ، نماینده بنیاد شهید منطقه و پیشکسوتان عملیات فتح خرمشهر برگزار می شود ، طی آیینی ویژه از خانواده های معظم شهدا و جانبازان عملیات بیت المقدس و هم چنین پیشکسوتان حماسه آفرین ارتش جمهوری اسلامی در این عملیات تجلیل خواهد شد.

براساس این گزارش همایش شکوه ایثار با اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک ارتش جمهوری اسلامی ایران و اجرای مارش نظامی همراه با نورافشانی و خیر مقدم مهندس مولایی شهردار منطقه 22 آغاز شده و امیر سرتیپ دوم گلفام رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس ارتش و امیر سرتیپ سیدعبدالرحیم موسوی جانشین فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در باره ابعاد و اهمیت عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر سخنرانی خواهند کرد.

بر پایه این گزارش مرور خاطرات جنگ به روایت قهرمانان عملیات بین المقدس از دیگر بخش های این همایش است و طی آن  سرهنگ رفیع غفاری معروف به شکارچی تانک که در دوران دفاع مقدس 200 تانک را منهدم کرده است ، امیر سرتیپ مسعود بختیاری طراح عملیات بیت المقدس، امیر سرتیپ پورداراب فرمانده یکی از چهار قرارگاه عملیاتی بیت المقدس در فتح خرمشهر، و سرهنگ علیرضا قمری فرمانده گردان پادگان دژ خرمشهر ، فرازهایی از جنگ و دفاع و فتح خرمشهر را روایت خواهند کرد.

در این همایش جلد اول کتاب “دشمن پشت دروازه های شهر”  برگرفته از خاطرات سرهنگ علیرضا قمری فرمانده گردان پادگان دژ خرمشهر در دفاع 34 روزه از خرمشهر نیز ، با حضور رامین ابدالیان نویسنده کتاب ، رونمایی خواهد شد.

گفتنی است علاوه بر همایش شکوه ایثار که روز سوم خرداد برگزار می شود ،  نمایشگاه آثار مکتوب دفاع مقدس، آثار حجمی ، تسلیحات نظامی و نمایشگاه نگاه گذر از وقایع خرمشهر از ابتدای تسخیر تا آزاد سازی و هم چنین مسابقه و نمایشگاه نقاشی کودکان در باره دفاع مقدس ، به مدت سه روز از تاریخ 2/3/94  لغایت 4/3/94 ، و از ساعت 17 الی 22 در محوطه دریاچه شهدای خلیج فارس میزبان شهروندان است.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما