فعالیت 470 کانون فرهنگی در مساجد کرمانشاه / آمادگی کرمانشاه برای برگزاری هفته‌‌های قرآنی

فعالیت 470 کانون فرهنگی در مساجد کرمانشاه / آمادگی کرمانشاه برای برگزاری هفته‌‌های قرآنی

فعالیت 470 کانون فرهنگی در مساجد کرمانشاه / آمادگی کرمانشاه برای برگزاری هفته‌‌های قرآنی
فعالیت 470 کانون فرهنگی در مساجد کرمانشاه / آمادگی کرمانشاه برای برگزاری هفته‌‌های قرآنی

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم رحیمی‌زنگنه صبح امروز در نشست صمیمی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران موسسات فرهنگی قرآن و عترت استان کرمانشاه از فعالیت 75 موسسه قرآنی در استان کرمانشاه خبر داد.

وی تعداد کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد استان کرمانشاه را 470 کانون اعلام کرد و افزود: کرمانشاه از نظر حضور علمای دینی، حافظان و اساتید برجسته قرآنی وضعیت مناسبی دارد، اما به حمایت برای شکوفایی استعدادهای قرآنی نیاز دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به تنوع قومیت و سایر ویژگی‌های برجسته استان، متذکر شد: این استان نیاز دارد که در حوزه فرهنگ قرآنی توجه بیشتری به آن صورت گیرد.

رحیمی‌زنگنه با بیان اینکه از نظر تعداد و کمیت کانون پیشرفت مناسبی در استان داشته‌ایم، اضافه کرد: باید اقداماتی انجام داد که کانون‌های فرهنگی هنری و موسسات قرآنی وارد تولید محتوا شوند.

 وی تصریح کرد: با وجود گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی تاکنون فعالیت‌های شاخصی انجام نشده است و باید تولید محصولات مبتنی بر ارزش‌های قرآنی که دنیا تشنه آن است تسری یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بر فراهم کردن بستر لازم برای تولید نرم‌افزارها و محصولات مبتنی بر آموزه‌های قرآنی تاکید کرد و گفت: خلاء محصولات فرهنگی داخلی در سبد خانوارهای ایرانی احساس می‌شود.

رحیمی‌زنگنه یادآور شد: بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن‌هایی که در هالیوود با میلیاردها دلار هزینه تولید می‌شوند به‌راحتی در دسترس کودکان و نوجوانان ایرانی قرار می‌گیرد و محصولات داخلی با وجود منبع ارزشمند قرآن در دست نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر بتوان محصولات برجسته قرآن و اخلاق‌مدار را در ایران تولید کرد، این محصولات قطعا در جهان طالب داشته و بسیاری از آنها استقبال خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تامین اعتبار را مشکل عمده تولیدکنندگان محصولات فرهنگی استان کرمانشاه عنوان کرد و خواستار حمایت از آنان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

رحیمی زنگنه از برگزاری 100 محفل انس با قرآنم کریم در استان کرمانشاه طی سال گذشته خبر داد و افزود: در 20 دوره از این تعداد قاریان برجسته بین‌المللی حضور داشتند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال دو جلسه شورای توسعه در استان تشکیل شده است، افزود: توزیع اعتبارات شورای عالی توسعه قرآنی به شکل یکسان بین موسسات معقول نیست و موسسات دارای طرح ابتکاری در اولویت هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه آمادگی استان را برای برگزاری هفته‌های قرآنی اعلام کرد و گفت: در صورت تخصیص بودجه آماده‌ایم تا یک هفته قرآنی را در استان برگزار کنیم.

رحیمی‌زنگنه همچنین خواستار برپایی نمایشگاه کتب و نرم‌افزارهای قرآنی در ماه رمضان در استان کرمانشاه شد و افزود: کرمانشاه در بستر جغرافیای خاصی قرار گرفته که محل تردد زوار عتبات عالیات بوده و مامن علمای بزرگی در طول تاریخ بوده است.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

raghs02

کلاس آموزش رقص مختلط پسر و دختر توسط بازیگر زن ایرانی

کلاس آموزش رقص مختلط پسر و دختر توسط بازیگر زن ایرانی کلاس های آموزش رقص ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغات X
بستن تبلیغات X

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما