رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قطعا با پیشنهاد برگزاری جام جهانی در ایران موافقت خواهیم کرد

رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قطعا با پیشنهاد برگزاری جام جهانی در ایران موافقت خواهیم کرد

رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قطعا با پیشنهاد برگزاری جام جهانی در ایران موافقت خواهیم کرد
رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قطعا با پیشنهاد برگزاری جام جهانی در ایران موافقت خواهیم کرد

 

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست خبری رئیس فدراسیون جهانی ووشو امروز در کمیته ملی المپیک با حضور مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ایران برگزار شد.

یوزای‌ چینگ رئیس فدراسیون جهانی در صحبت‌های خود اظهار داشت: ما در تلاش هستیم تا ووشو را حداقل تا المپیک 2024 و یا 2028 وارد المپیک کنیم. بنده به همراه رئیس فدراسیون ایران در تلاش هستیم که این اتفاق هر چه زودتر رخ دهد علی‌نژاد نایب رئیس آسیا و عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی است بتوانیم این رشته را نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا گسترش دهیم. ایران در تصمیم‌گیری‌های فدراسیون جهانی تاثیرات زیادی دارد در این نشست خبری از مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ایران که همکاری خوبی با ما دارد تشکر می‌کنم.

وی درمورد جایگاه ووشوی ایران در دنیا گفت: ایرانی‌ها در ساندا بی‌نظیر هستند. چنین عنوان قهرمانی و ایران عنوان نایب قهرمانی را همیشه در دنیا از آن خود کرده‌اند.

رئیس فدراسیون جهانی در ادامه خاطر نشان کرد: ژاپن در المپیک 2020 موفق شد رشته‌های بیس‌بال و سافت‌بال را وارد المپیک کند ما هم امیدواریم بعد از المپیک 2020 ووشو وارد المپیک شود.

رئیس فدراسیون جهانی در مورد گسترش ووشو در دنیا گفت: فدراسیون جهانی 150 عضو دارد و این موضوع نشان از گسترش این رشته در جهان است.

در تمام قاره‌ها مسابقات ووشو برگزار می‌شود و هر دو سال یک بار مسابقات جهانی برگزار می‌شود که در چنین رقابتی 80 کشور در آن شرکت می‌کنند. در حال حاضر رشته‌هایی که در المپیک حضور دارند فرق زیادی با ووشو ندارند.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: هر دو سال در آفریقا مسابقات قاره‌ای برگزار می شود و در قاره آفریقا حدود 20 کشور عضو فدراسیون جهانی هستند البته در قاره آمریکا نیز به همین صورت است. در هر مسابقه جهانی که برگزار می‌شود کشورهای زیاد از قاره‌های آمریکا، اروپا، آسیا و آفریقا در آن رقابت‌ها حضور دارند.

رئیس فدراسیون جهانی در ادامه صحبت‌های خود بیان کرد: بزرگترین هدف ما این است که ووشو را وارد المپیک کنیم به همین دلی ما تلاش میکنیم ووشو در جهان شناخته شود. ما با تلاش‌هایی که داشتیم این رشته را وارد مسابقات جهانی کردیم. از سال 2017 نیز وارد مسابقات دانشجویان جهان می‌شود و از دیگر تلاش‌هایمان این است که در بازی‌های قاره آفریقا نیز حضور داشته باشد. سال 2019 بازی‌های پاناآمریکا برگزار می‌شود که امیدواریم ووشو نیز در آن حضور داشته باشد.

رئیس فدراسیون جهانی در پاسخ به سوال خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه گویا ایران تمایل دارد میزبان مسابقات جام جهانی شود و آیا با این موضوع موافقت می‌شود یا خیر گفت: قطعا اگر فدراسیون وشوی ایران چنین خواسته‌ای را از ما داشته باشد بدون شک خواسته آنها را قبول خواهیم کرد. در مورد این موضوع صحبت‌هایی مطرح شده است که در فدراسیون جهانی درمورد این موضوع صحبت کنیم تا میزبانی این رقابت‌ها را به ایران واگذار کنیم البته اگر قرار باشد این میزبانی به ایران واگذار شود قطعا در بخش بانوان و مردان چنین تصمیمی را خواهیم گرفت.

رئیس فدراسیون جهانی در پاسخ به این سوال که آیا ووشو در بخش ساندا یا تالو به المپیک اضافه می‌شود گفت: با توجه به اینکه در المپیک رشته‌های رزمی زیادی مثل کشتی، تکواندو حضور دارند تلاش ما بر این است تا تالو وارد المپیک شود به خاطر اینکه امکان ندارد آنها اجازه دهند یک باره رشته‌های زیادی را به المپیک وارد کنیم. فدراسیون جهانی سعی می‌کند رشته‌ای که ساده‌تر می‌تواند وارد المپیک شود را مطرح کند ما نیز بررسی می‌کنیم کدام رشته‌ها راحت‌تر هستند تا آن را به المپیک اضافه کنیم.

وی در ادامه افزود: من از صمیم قلب دوست دارم ساندا و تالو وارد المپیک شوند اما اگر آنها ما را وادار کنند که یک رشته را انتخاب کنیم کاری که گفتم را انجام می‌دهیم. به هر حال ما در حال بررسی آن موضوع هستیم التبه نظر آنها بیشتر روی تالو است. ابتدا ما سعی می‌کنیم وارد المپیک شویم بعد روی رشته تصمیم بگیریم.

وی در پایان درمورد اشتباهات داوری که در مسابقات پیش می‌آید گفت: اشتباهات داوری همیشه وجود دارد اما ما همیشه فیرپلی را رعایت کرده‌ایم. به عنوان مثال فوتبال را نگاه کنید، تمام دنیا یک لحظه در یک بازی مشاهده می‌کنند که توپ وارد دروازه شده اما داور قبول نمی‌کند چرا که در طول بازی حرف، حرف داور است. وقتی بازی تمام شد قطعا با داور برخورد می‌شود این اشتباه داوری است نه اینکه برنامه‌ریزی شده باشد. بعضی مواقع مشکل سطح داوری نیست ما باید آنها را پرورش دهیم و بالا ببریم.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

chek01

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران مبلغ چک پول چند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما