برنامه‌های هفته حماسه آزادسای خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد

برنامه‌های هفته حماسه آزادسای خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد

 

برنامه‌های هفته حماسه آزادسای خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد
برنامه‌های هفته حماسه آزادسای خرمشهر در کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، پیش از ظهر امروز و با حضور اصحاب رسانه برنامه‌های هفته حماسه آزادسازی خرمشهر در محل اداره‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تشریح شد.

سرهنگ امرالله درفشی در این نشست با گرامیداشت خاطره ایثارگری رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: این استان به نسبت جمعیت خود در کشور و در طول این هشت سال در ایثارگری بی‌نظیر بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان با اشاره به چگونگی اشغال خرمشهر قهرمان و آزادسازی آن توسط فرزندان غیور ایران اسلامی گفت: همه حول محور امام و ولی‌فقیه زمانه خود توانستند چنین پیروزی بزرگی را کسب کنند.

درفشی گفت: با شروع جنگ تحمیلی استکبار جهانی در دو جبهه شرق و غرب صدام را ژاندارم خود در منطقه قرار دادند که قرار بود بخشی از ایران را به خاک عراق ملحق کنند.

این فرمانده هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: نه تنها نتوانستند ایران را تجزیه کنند بلکه شکست در برابر جمهوری اسلامی سرآغاز افول و زوال آن‌ها را رقم زد.

وی سپس به برنامه‌های هفته حماسه آزادسازی خرمشهر در این استان اشاره کرد و گفت: این هفته از روز پنج‌شنبه 31 اردیبهشت همزمان با سایر نقاط کشور برگزار می‌شود که روز نخست آن به نام شهدا راست‌قامتان و فخرآفرینان معرفی شده است.

درفشی به سایر روزهای این هفته اشاره کرد و گفت: روز جمعه مربوط به حماسه‌آفرینان است که بحث پیاده‌روی نیروهای نظامی و انتظامی را در همایشی خواهیم داشت و شرکت در نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه‌ها در خصوص این روز از سایر برنامه‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: در یاسوج مرکز استان به احتمال زیاد سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فتح سخنران پیش از خطبه‌ها خواهد بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های استان در ادامه گفت: روز سوم مربوط به جانبازان و ایثارگران است که سرکشی از خانواده جامعه ایثارگری را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی به برنامه‌های روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در استان اشاره کرد و مهمترین برنامه را صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در محل سپاه فتح برشمرد که همزمان با آن برخی از زنگ‌ها و مارش‌ها در استان نواخته می‌شود.

این مسئول با بیان نام سایر روزهای این هفته از کارهایی که انجام خواهد شد سخن به میان آورد و گفت: برنامه‌هایی همچون سرکشی از خانواده شهدا و اهدای خون و سایر برنامه‌های دیگر را با همکاری دستگاه‌ها و ادارات خواهیم داشت.

درفشی گفت: از استان ما یک گردان در عملیات بیت‌المقدس حماسه آزادسازی خرمشهر حضور داشتند که سهم ما 42 شهید، 24 آزاده و 70 رزمنده بود و سردار عبدالله نجفی از فرماندهان ما در این نبرد تاریخی بود.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما