اظهار نگرانی پاکستان از حکم اعدام «مرسی»

اظهار نگرانی پاکستان از حکم اعدام «مرسی»

اظهار نگرانی پاکستان از حکم اعدام «مرسی»
اظهار نگرانی پاکستان از حکم اعدام «مرسی»

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، به نقل از روزنامه دیلی پاکستان وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای با اظهار نگرانی از تلاش برای اعدام مرسی رئیس جمهور سابق مصر، حکم اعدام وی را ناعادلانه و غیر منصفانه دانست.

در این بیانیه عنوان شده است که محاکمه محمد مرسی باید با شفافیت بیشتری انجام شود و دادگاه نمی تواند نا‌عادلانه حکم اعدام وی را صادر کند.

وزارت امور خارجه پاکستان اظهار امیدواری کرده که دولت مصر طبق قانون با دقت بیشتری درباره اعدام مرسی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

(عمران خان) رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان نیز چندی پیش اعدام محمد مرسی را بر خلاف دموکراسی و یک اتفاق بد برای مردم مصر عنوان کرده بود.

خان با اشاره به اعدام ذولفقار علی بوتو در پاکستان آن را با اعدام مرسی مقایسه کرد و افزود با این اقدام مشکلات زیادی برای مصر به وجود می‌آید و این امر نه تنها برای این کشور بلکه برای دموکراسی حفظ نظام‌های دموکراسی نیز مشکل ساز است.

در همین حال، آصف علی زرداری رهبر حزب مردم نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حزب مردم هر گونه انتقام جویی سیاسی و خشونت علیه مخالفان سیاسی به ویژه حکم اعدام مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر را محکوم می‌کند.

فرحت‌الله‌بابر سخنگوی حزب مردم نیز در این زمینه گفت: ذولفقار‌علی‌بوتو بنیانگذار حزب مردم بر اساس رأی دادگاه اعدام شد که اثرات منفی آن بر نظام دموکراسی تاکنون نیز دیده می‌شود.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

chek01

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران

مبلغ چک مداح معروف حاج محمود کریمی و تکذیب شهرداری تهران مبلغ چک پول چند ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما