120 میلیارد تومان نیاز پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی کردستان است

120 میلیارد تومان نیاز پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی کردستان است

مدیرکل نوسازی مدارس کردستان:

120 میلیارد تومان نیاز پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی کردستان است

مدیرکل نوسازی مدارس کردستان گفت: برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام آموزش و پرورش در سطح استان 120 میلیارد تومان معادل دو سوم بودجه کل استان نیاز است.

120 میلیارد تومان نیاز پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی کردستان است
120 میلیارد تومان نیاز پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی کردستان است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، نماینده مردم بیجار در مجلس، معاون فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس کردستان امشب از روند احداث و طرح‌ نیمه‌تمام استخر آموزش و پرورش بیجار و همچنین مدرسه مسکن مهر بازدید کردند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان در جریان این بازدید با اشاره به تأمین اعتبار پروژه استخر آموزش و پرورش بیجار، اظهار کرد: یک میلیارد تومان از محل اعتبارات ماده 180 برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

شهرام سعیدی بیان کرد: استخر آموزش و پرورش بیجار از مناطق 16گانه آموزش و پرورش استان کردستان، تنها استخری است که تاکنون تامین اعتبار شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 950 میلیون تومان از اعتبارات این پروژه تأمین شده است، ابراز امیدواری کرد: با جذب 30 درصد باقی‌مانده اعتبار مورد نیاز، در بهمن 94 این استخر به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته سعیدی، اعتبار مورد نیاز ساخت این استخر یک میلیارد و 700 میلیون تومان است که با اختصاص اعتبار ماده 180 سال جاری، این پرو€ژه ورزشی آموزشی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان تصریح کرد: در شهرستان‌های دیگر نیز میزان اعتبار تخصیص‌یافته به اتمام استخرهای آموزش و پرورش از محل ماده 180 مبلغ 400 میلیون تومان بوده که این میزان در شهرستان بیجار یک میلیارد تومان است.

شهرام سعیدی به اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام آموزش و پرورش در سطح استان اشاره کرد و گفت: بالغ بر 120 میلیارد تومان معادل دو سوم بودجه کل استان کردستان برای اتمام این پروژه‌ها نیاز است.

وی گفت: اعتبارات تخصیصی به استان‌ها متناسب با اعتبارات کل کشور در بخش اعتبارات تخریب و بازسازی است که سهم استان کردستان در سال 93 از 300 میلیارد تومان در بحث استانداردسازی مصوبات قانون بودجه، 7 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.

سعیدی ادامه داد: بودجه اختصاص داده شده با توجه به عرضه و تقاضا برای تخریب و بازسازی مدارس جوابگوی هیچ استانی نیست و تنها مشارکت خیرین راه‌گشای این مسئله مهم است.

این مسئول خاطرنشان کرد: جدای از اینکه هفت پرو€ژه نیمه‌تمام آموزش و پرورش شهرستان بیجار نیازمند اعتبار است، 30 درصد مدارس بیجار نیز نیازمند بازسازی و نوسازی است.

سعیدی با اشاره به پیشرفت بیش از 70 درصد پروژه مدرسه 12 کلاسی مسکن مهر بیجار یادآور شد: اعتبار لازم برای اتمام این پروژه در اختیار اداره راه و شهرسازی شهرستان قرار گرفته است.

به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان، برای دیوارکشی و محوطه‌سازی این پروژه 5 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما