تنها راه توسعه اردبیل جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

تنها راه توسعه اردبیل جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

استاندار اردبیل:
تنها راه توسعه اردبیل جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

استاندار اردبیل گفت: ‌تنها راه توسعه اردبیل جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

تنها راه توسعه اردبیل جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است
تنها راه توسعه اردبیل جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش عصر امروز در مراسم افتتاح پل معلق و جشنواره بهاری مشگین شهر با تبریک بعثت پیامبر مکرم اسلام اظهار کرد: نبی مکرم اسلام خارج کننده بشریت از جهالت، طاغوت نفسانی و استبداد بود به طوری که آن حضرت رحمت، مودت و عاطفه را در روابط اجتماعی و سیاسی حاکم کرد تا این جامعه بشری به حیات طیبه نزدیک‌تر شود.

وی ادامه داد: بعد از حضورم در استان اردبیل متوجه محدودیت‌ها درجذب سرمایه‌گذاران با توجه به تنگنای منابع مالی دولت شدم و سعی کردم در جلب نظر سرمایه‌گذاران تلاش جدی را انجام دهم.

خدابخش، تنها راه توسعه استان را جذب و جلب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: یکی از این سرمایه‌گذاران جهانبانی سرمایه‌گذار پروژه پل معلق و منطقه نور سبلان بود که به دلیل عدم حمایت‌ها پروژه را به حال نیمه تمام رها کرده بود تا کار به حالت معلق درآمده بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در جلسه‌ای که ما با این سرمایه‌گذار داشته‌ایم نسبت به ترغیب و تشویق او و ادامه سرمایه‌گذاری همت کردیم تا 8 الی 10 میلیارد تومان در این پروژه که مساحت کلی هزار و 300 هکتار است پروژه مورد نظر اجرایی و عملیاتی شود.

خدابخش، عملیاتی کردن پروژه‌ها و طرح‌های مختلف در این منطقه به ویژه ورزش‌های مهیج را که مناسب جوانان است یادآور شد و بیان کرد: طبیعت زیبا، بکر و بی‌نظیر مشگین‌شهر به همراه دامنه سبلان، آثار تاریخی و بی‌نظیر زمینه خوبی را فراهم کرد تا این منطقه به یک بستر مناسب برای حضور گردشگران تبدیل شود.

وی با تشبیه کردن این منطقه به سوئیس گفت: این منطقه در همه فصول اعم از تابستان و زمستان می‌تواند پذیرای گردشگران باشد و اگر مشابه سوئیس نباشد نظیر آن است.

استاندار اردبیل، احداث مجموعه‌های مختلف در این پروژه را نظیر رستوران گردان، کالسکه‌سواری با گوزن، پل معلق، و ایجاد دیگر امکانات تفریحی و توریستی یادآور شد و افزود: حضور سرمایه گذار به رونق بیشتر این منطقه کمک خواهد کرد.

خدابخش از آمادگی این مجموعه برای میزبانی گردشگران داخلی و خارجی خبر داد و گفت: قرار شده است 8 درصد درآمد این پروژه وقف امور خیر در مشگین‌شهر شود که این خود حس نیت و نظر مثبت سرمایه‌گذاران را بیش از گذشته نشان می‌دهد.

وی بر ضرورت تصویب منطقه آزاد تجاری و همراهی رئیس مجمع نمایندگان و دیگر اعضا در تصویب نهایی آن تأکید کرد و گفت: منطقه تجاری به عنوان یک زنجیره منسجم می‌تواند زمینه‌ساز توسعه صنعت گردشگری، احداث هتل‌ها، رستوران‌ و برخی دیگر از امکانات مورد نیاز گردشگران را فراهم کند.

خدابخش در پایان یادآور شد: قطعاً توسعه و پیشرفت و رونق اقتصادی این منطقه می‌تواند بیش از هر زمان دیگر زمینه ایجاد رضایتمندی بیشتر مردم را فراهم آورد.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما