تحصیل 35 هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در دانشگاه‌های کشور

تحصیل 35 هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در دانشگاه‌های کشور

وزیر علوم خبر داد
تحصیل 35 هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در دانشگاه‌های کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد دانشجویان غیر‌ایرانی شاغل به‌تحصیل با در‌نظر گرفتن دانشگاه جامعه‌المصطفی به 35 هزار دانشجو می‌رسد.

تحصیل 35 هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در دانشگاه‌های کشور
تحصیل 35 هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در دانشگاه‌های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمد فرهادی بعد از ظهر امروز در مراسم سیزدهمین آیین فارغ‌التحصیلی دانشجویان غیر‌ایرانی و هشتمین جشنواره فرهنگ ملل که در دانشگاه شیراز برگزار شد، با بیان اینکه 35 هزار دانشجوی غیر‌ایرانی در اشکال مختلف بورسیه، غیر‌بورسیه و کنکوری، وارد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و علمی کشور شده‌اند، افزود: مذاکرات و تفاهم‌نامه‌هایی با بسیاری از کشورهای جهان جهت پذیرش دانشجو انجام‌شده است.

فرهادی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب با تغییر رویکرد، جایگاه نظام آموزشی، گستردگی دانشگاه‌ها و برقراری روابط علمی با بسیاری از نقاط دنیا، زمینه جذب دانشجویان غیر‌ایرانی در دانشگاه‌های کشور فراهم‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه در طول سال‌های گذشته، دانشجویانی از 123 کشور در دانشگاه‌ها و مراکز علمی پذیرش‌ شده‌اند، اضافه کرد: هم‌اکنون دانشجویانی از 97 کشور جهان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و علمی در ایران مشغول به تحصیل هستند.

این مسئول با اعلام اینکه برنامه‌هایی در راستای دیپلماسی و روابط بیشتر با دیگر مراکز علمی دنیا در دستور کار دانشگاه‌های کشور است، تصریح کرد: باید در دانشگاه‌های بین‌ا‌لمللی و دانشگاه‌هایی که دارای دانشجویان غیر‌ایرانی هستند، واحد سرپرستی دانشجویان غیر‌ایرانی راه‌اندازی شود تا این دانشجویان برای انجام امور خود سرگردان نباشند و راحت‌تر کارهای خود را پیش ببرند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: دیپلماسی علمی دانشگاه‌های ایران سبب شده که از کشورهای مختلف از قاره‌های آفریقا، اروپا و آمریکای لاتین دانشجو بپذیرند و دانشگاه‌های ایران آمادگی دارند تا دانشجویان بیشتری را در مقاطع مختلف پذیرش کنند.

وی تصریح کرد: روان‌سازی و تسهیل در ارائه خدمات در ابعاد مختلف از طریق سامانه الکترونیکی وزارت علوم میسر شده و این سامانه امکان تحصیل دانشجویان غیر‌ایرانی در مقاطع بالاتر و فعالیت در عرصه‌های تحقیقاتی را فراهم می‌کند.

به گزارش فارس، در پایان این همایش دانشجویان غیر‌ایرانی پس از خواندن سوگندنامه، از سوی وزیر علوم و تحقیقات مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

raghs02

کلاس آموزش رقص مختلط پسر و دختر توسط بازیگر زن ایرانی

کلاس آموزش رقص مختلط پسر و دختر توسط بازیگر زن ایرانی کلاس های آموزش رقص ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغات X
بستن تبلیغات X

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما