اختصاص یک هزار و 215 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار کشور

اختصاص یک هزار و 215 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار کشور

معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد
اختصاص یک هزار و 215 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار کشور

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص یک‌هزار و 215 میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار باغ‌های کشاورزی در بودجه سال 94 در کشور خبر داد.

اختصاص یک هزار و 215 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار کشور
اختصاص یک هزار و 215 میلیارد تومان به آبیاری تحت فشار کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، سیدرحیم سجادی عصر امروز در جریان بازدید از باغ‌های این شهرستان با اشاره به افزایش ردیف اعتباری تجهیز و نوسازی شالیزارها توسط دولت و مجلس در سال 94 اظهار کرد: سال گذشته 10 میلیارد تومان برای تجهیز و نوسازی شالیزارها اختصاص داده شده بود و این رقم در سال جاری به 36 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه بر آبیاری تحت فشار باغ‌های کشور تاکید کرد و افزود: شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل دارای باغ‌های بسیاری است و باغداران می‌توانند از اعتبارات آبیاری تحت فشار استفاده کنند.

سجادی از پرداخت 6.5 میلیون تومانی اعتبار برای آبیاری قطره‌ای در هر هکتار باغ در کشور خبر داد و بیان کرد: اگر باغ‌ها به صورت تجمیع زیرپوشش آبیاری تحت فشار قرار گیرند تا 85 درصد از هزینه‌ها به صورت تسهیلات پرداخت می‌شود.

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اگر باغ‌ها برای آبیاری تحت فشار تجمیع شوند تا 10 میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند، تصریح کرد: فرصت خوبی برای باغداران به‌منظور آبیاری تحت فشار ایجاد شده است.

وی به اعتبارات 20 میلیارد تومانی آبیاری تحت فشار باغ‌های کشور در سال 91 اشاره کرد و گفت: سال 93 مبلغ 660 میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار در کشور اختصاص داده شد.

سجادی با اشاره به اختصاص یک‌هزار و 215 میلیارد تومان اعتبارات برای آبیاری تحت فشار در سال 94، اظهار کرد: فرصت خوبی برای اجرای آبیاری تحت فشار برای کشاورزان فراهم شده است و باغداران باید از این فرصت استفاده کنند.

معاون آب، خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: دو سال آینده آبیاری تحت فشار در باغ‌های کشور از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار می‌شود و باغداران گیلانی به‌ویژه شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل از فضای خوب به‌وجود آمده، استفاده کنند.

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%87%d8%a7%d9%86%db%8c-e1477043712268

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی

سلفی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن نامجو نویسنده خائن ایرانی گلشیفته فراهانی در آغوش محسن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما