خبر هندوانه‌ های آلوده صادراتی ایران تکذیب شد94

خبر هندوانه‌ های آلوده صادراتی ایران تکذیب شد94

در بیانیه مطبوعاتی سفارت ایران در ابوظبی
خبر «هندوانه‌های آلوده صادراتی ایران» تکذیب شد

سفارت ایران در ابوظبی در پی انتشار اخباری مبنی بر آلوده بودن هندوانه‌های صادراتی ایران به امارات، با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی این اخبار را غیرواقعی و نادرست و در جهت تلاش برای تصاحب بازار محصولات با کیفیت کشاورزی ایران برشمرد.

خبر هندوانه‌ های آلوده صادراتی ایران تکذیب شد
خبر هندوانه‌ های آلوده صادراتی ایران تکذیب شد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پی انتشار اخباری مبنی بر آلوده بودن هندوانه‌های صادراتی ایران به امارات، با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی این اخبار را غیرواقعی و نادرست خواند.

در این بیانیه آمده است: بنا به اعلام وزارت آب و محیط زیست دولت امارات عربی متحده در روز دوشنبه مورخ 14/2/1394 مطابق با 4 می 2015م. مندرج در روزنامه‌های روز سه‌شنبه مورخ 15/2/1394 (5 می 2015م) الاتحاد (ابوظبی) ، الخلیج (شارجه) و البیان (دبی)؛ وزارت اتحادی و فدرال آب و محیط زیست امارات اعلام کرد: در نتیجه آزمایشات صورت گرفته توسط آزمایشگاه وزارت مذکور و آزمایشگاه‌های وابسته به شورای استاندارد ابوظبی بر روی هندوانه‌های ایرانی؛ مشخص شد، این هندوانه‌ها فاقد هرگونه مواد میکروبی، مضر، شیمیایی، آثار حشره کش و فلزات سنگین می‌باشند.

این بیانیه می‌افزاید: بنابراین اخبار عجولانه منتشره از سوی برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر آلوده بودن هنداونه‌های صادراتی از ایران، غیرواقعی، نادرست و در جهت تلاش برای تصاحب بازار محصولات با کیفیت کشاورزی ایران و از جمله هندوانه از سوی رقبای ناشی، ارزیابی می‌شود.

پرشین ایس

پرشین وی

همچنین می توانید ببنید:

همچنین ببینید

%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%b3%d8%a7%d9%84-2017-1

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش

رنگ سال 2017 یاسی و بنفش رنگ یاسی و بنفش رنگ سال 2017 اعلام شد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به پرشین نایس امتیاز بدهید

با تشکر از حمایت شما